Haberler

32. Günde Bir Gerçek Gün Yüzüne çıktı: Yetimlerin Deniz Feneri Var

11-04-2009

Kanal D'de yayınlanan 32. Gün programının gündemi seçimlerdi. Ancak programda, programı hazırlayan ve sunan Mehmet Ali Birand, stüdyodaki mi?...

Kanal D'de yayınlanan 32. Gün programının gündemi seçimlerdi. Ancak programda, programı hazırlayan ve sunan Mehmet Ali Birand, stüdyodaki konuklarına Deniz Feneri yolsuzluğu sizi rahatsız etmedi mi? şeklinde bir soru yöneltti.

Kanal D'de yayınlanan 32. Gün programının gündemi seçimlerdi. Ancak programda, programı hazırlayan ve sunan Mehmet Ali Birand, stüdyodaki konuklarına Deniz Feneri yolsuzluğu sizi rahatsız etmedi mi? şeklinde bir soru yöneltti. Parti temsilcilerine tek tek söz verip Deniz Feneri hakkında direkt bir cevap almak isteyen Birand, aradığı cevabı bulamayınca, konuşanların sözlerini kesip stüdyodan bir misafire söz verdi. Bayan konuşmacının, Ben inanmıyorum, kesin bir şey var mı? İspatlanmış mı? Ben rahatsız değilim. Oradan giden yardımların gerçekten yerini bulduğuna inanıyorum şeklindeki sözleri, Türkiye'de yaşananları özetler nitelikteydi. Saadet Partisine oy verdiğini ifade eden konuşmacı ise, İnsanların merhamet duygusuyla oynayıp yardımları kestirmek farklı bir şeydir. Deniz Feneri bağışlarında çok ciddi bir düşüş oldu. Bunun asıl sebebi de CHP'dir, başka hiçbir şey değildir dediğinde stüdyodan alkış aldı. CHP temsilcisinin kurduğu cümleler ise tüyleri ürpertir nitelikteydi. Deniz Feneri 'nin yardımlarını kestirdik. Bununla da gurur duyuyoruz. Deniz Feneri 'nin yardımlarının Mehmetçik Vakfı'na, Çocuk Esirgeme Kurumlarına, Türkiye için çalışan kurumlara gitmesini istiyoruz. Programa damgasını vuran konuşma ise adını bilmediğimiz bir genç kızdan geldi. Mikrofonu alan genç kız CHP temsilcisine yönelerek zihinlere kazınan şu sözleri adeta haykırdı: Dediniz ya yardımların çocuk esirgeme kurumlarına gitmesini istiyoruz diye; ben yetimim. CHP'li mahallede ben kendi paramla bile kiralık ev bulamazken Deniz Feneri bize ev buldu. Mehmetçik Vakfı'nın da kendi vakfı var, yetimlerin de Deniz Feneri var. Benim babam ölüm döşeğinde iken son reçetesini Deniz Feneri verdi 85 Milyarlık. Programın son dakikalarına gelinmişti. Bu sözlerden sonra genç kız ile CHP grubu arasındaki karşılıklı konuşma sürerken Mehmet Ali Birand programı kapattı.

Toplam