40 Bini Aşkın Kişinin Hayatını Kaybettiği Depremde 600 Çinli Müslümandan Sadece 200´ü Hayatta | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv 40 Bini Aşkın Kişinin Hayatını Kaybettiği Depremde 600 Çinli Müslümandan Sadece 200´ü Hayatta
21-05-2008
40 Bini Aşkın Kişinin Hayatını Kaybettiği Depremde 600 Çinli Müslümandan Sadece 200´ü Hayatta

40 Bini Aşkın Kişinin Hayatını Kaybettiği Depremde 600 Çinli Müslümandan Sadece 200´ü Hayatta

Depremde en çok kaybın verildiği Beichuan'daki 600 Çinli Müslüman'dan 400'ü öldü. Geriye kalanlar ise Mianyang şehrindeki bir stadyumda ...
Depremde en çok kaybın verildiği Beichuan'daki 600 Çinli Müslüman'dan 400'ü öldü. Geriye kalanlar ise Mianyang şehrindeki bir stadyumda diğer Çinli afetzedelerle birlikte hayatlarını devam ettirmeye çalışıyor.

Çin'i 12 Mayıs'ta vuran 7,9 büyüklüğündeki deprem, Çinli Müslümanlar için de büyük bir felakete sebep oldu. Depremde en çok kaybın verildiği Beichuan'daki 600 Çinli Müslüman'dan 400'ü öldü. Mianyang şehrindeki bir stadyumda diğer Çinlilerle birlikte hayatlarını devam ettirmeye çalışan 200 müslüman Çinli, stadyumda dağıtılan yemekler inançlarına uygun olmadığından dolayı sıkıntı yaşıyor. Kamptaki yardım çalışmalarını organize edenlerden imam Ma Lianglu ise hükümete ve Çin Komünist Partisi'ne (ÇKP) sağladığı yardımlar ve verdiği destekten dolayı teşekkür ederken dünya Müslümanlarından yardım beklediklerini vurguladı. İmam Ma, yardımın hükümet kontrolünde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağından şüphe duymadığını sözlerine ekledi.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.