HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Afganistan’da Acil Gıda Yardımlarımız Devam Ediyor
28-01-2022
Afganistan’da Acil Gıda Yardımlarımız Devam Ediyor

Afganistan’da Acil Gıda Yardımlarımız Devam Ediyor

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Afganistan'da yaşam mücadelesi veren savaş mağduru 1.000 aileye gıda yardımı ulaştırdı.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Afganistan'da yaşam mücadelesi veren savaş mağduru 1.000 aileye gıda yardımı ulaştırdı.

 

Afganistan'da, açlık ve soğuk kış şartları sebebiyle halk zor günler geçiriyor. Yaklaşık 13 milyon insanın acil olarak gıda yardımına ihtiyaç duyduğu ülkede, yüz binlerce aile ülke içinde farklı bölgelere göç etmek zorunda kaldı.

 

Deniz Feneri Derneği olarak Afganistan'daki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdığımız gıda yardımında 50 kg. un, 5 lt. sıvı yağ, 7 kg. pirinç, 3.5 kg. şeker ve çay bulunuyor. Gıda yardımları ulaşan aileler yiyecek noktasında bir süre rahatlıyorlar.

 

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Ufukcan Değer Beyefendi bölgede gerçekleştirilen yardım çalışmalarına dair şu ifadelerde bulundu:

 

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi olarak mazlum coğrafyalarda mağduriyeti giderme adına tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu hafta Afganistan'da emperyal güçlerin ihtirasları üzerine oluşmuş tahribatları silme adına iki farklı bölgede 1.000 adet gıda dağıtımımızı tamamladık. Meydan Varank ve Gazneli Mahmud'un şehri olmak üzere iki farklı bölgede dağıttığımız gıdalarımız bölge halkına umut oldu.

Afganistan'a özellikle kış ayı içerisinde farklı periyodlar ile insani yardım çalışmalarımız devam edecektir. Bu noktada bizlere destek veren kıymetli hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz. Kendilerine bölge halkının selam ve dualarını iletiyoruz.

 

Sizler de “Afganistanlı Kardeşlerimize Acil Yardım” kampanyamıza destek olmak için SMS ile DESTEK yazıp 5560’a göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.