Haberler

Aksaray'da ve Niğde'de Şehit Ailelerimize Ziyaret Gerçekleştirdik

13-06-2022

Deniz Feneri Derneği, vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizin kahraman isimlerini Afrika’daki temiz sudan yoksun beldelerin faydalanması için açtığı su kuyuları ile yaşatmaya devam ediyor.

Deniz Feneri Derneği, vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizin kahraman isimlerini Afrika’daki temiz sudan yoksun beldelerin faydalanması için açtığı su kuyuları ile yaşatmaya devam ediyor.

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü iş birliği ile sürdürdüğümüz “Bin Şehit Bin Su Kuyusu” projemiz kapsamında Aksaray ve Niğde’de ikamet eden üç şehit ailemize içerisinde şehitlerimiz adına açılan su kuyularımızın görsellerinin de bulunduğu plaket ve beratları takdim edildi.

Şehit Hakan Bayram adına Togo’da açılan su kuyusunun plaket ve beratları, şehidimizin eşi Çiğdem Bayram Hanımefendi ve kızı İrem Bayram Hanımefendi’ye, Aksaray’daki Geçici Giyim Mağaza’mızda takdim edildi. Plaket ve berat takdimine Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Beyefendi, Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Karademir Beyefendi ve Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu Sorumlusu Şakir Toraman Beyefendi katıldılar.

Şehidimizin eşi Çiğdem Bayram Hanımefendi ve kızı İrem Bayram Hanımefendi, Deniz Feneri Derneği’nin bu düşüncesi için çok teşekkür ettiler. İrem Hanım derneğimizde gönüllü olarak çalışmak istediğini bizlere bildirdi.

Aksaray’da bir diğer plaket ve berat takdimi, şehidimiz Yunus Emre Akbaş için oldu. Şehit Yunus Emre Akbaş adına Somali’de açılan su kuyusunun plaket ve berat takdimi, şehidimizin anne ve babasının ikamet ettiği evde gerçekleştirildi. Plaket ve berat teslimine Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldız Beyefendi, Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Karademir Beyefendi ve Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu Sorumlusu Şakir Toraman Beyefendi katıldılar. Dernek yetkililerimizi evinde misafir eden aile, Deniz Feneri Derneği’nin bu düşüncesinden dolayı derneğimize çok teşekkür ettiler.

Şehit Fazıl Doğruöz adına Kamerun’da açılan su kuyusunun plaket ve beratları ise Niğde’de ikamet eden eşi Ebru Doğruöz Hanımefendi’ye takdim edildi. Deniz Feneri Derneği Afet ve Saha Operasyonları Müdürü Fatih Yıldız Beyefendi ve Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu Sorumlusu Şakir Toraman Beyefendi’yi evinde misafir eden Ebru Hanım, “Bugün oğlumun doğum günü, babası adına yapılan su kuyusu plaketini oğluma hediye etmek onu çok sevindirecek.” diyerek Deniz Feneri Derneği’ne teşekkürlerini sundu.

Yapacağınız yardımlar ile siz de“Bin Şehit Bin Su Kuyusu” projemize destek olabilir, aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatmaya ve Afrika’daki ihtiyaç sahiplerine umut olmaya katkı sağlayabilirsiniz.

Toplam