HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Ali Şükrü Sula Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Kardeş Okul Projesi
18-06-2022
Ali Şükrü Sula Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Kardeş Okul Projesi

Ali Şükrü Sula Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Kardeş Okul Projesi

İstanbul Bahçelievler Ali Şükrü Sula Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri kendi aralarında topladıkları yardımlarla Afyonkarahisar'daki Hocalar ilçesinde yer alan Avgancık Köyü Avgancık İlkokulu'na kardeş okul olarak el uzattı.

Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu projesi kapsamında, öğrenciler Afyonkarahisar’da eğitim gören 25 öğrenci kardeşi için tüm okul ihtiyaçlarını karşılayacak paketler hazırladı. İstanbul Bahçelievler Ali Şükrü Sula Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri kendi aralarında topladıkları yardımlarla Afyonkarahisar'daki Hocalar ilçesinde yer alan Avgancık Köyü Avgancık İlkokulu'na kardeş okul olarak el uzattı. 

 

İyilik Okulu Projesi kapsamında atılan bu adım sayesinde İstanbul'daki öğrencilerimiz Afyonkarahisar'daki kardeşlerine ulaştı. Okuldaki 25 öğrenci için derneğimiz tarafından kıyafet paketleri hazırlandı. Ram Bilgisayar firması tarafından bağışlanan bir bilgisayarı ve kıyafetleri bayram öncesinde öğrencilerimize ulaştırdık.

 

Hediyeleri götürmek üzere Ali Şükrü Sula Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet İlhan Beyefendi ve Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Özkiraz, yardım çalışmasına destek veren 3 öğrenci, Deniz Feneri Derneği İyilik Okulu Sorumlusu Şakir Toraman Beyefendi ve Deniz Feneri Derneği Yönetim Danışmanı Recep Koçak Beyefendi İstanbul'dan Afyonkarahisar'a gitti.

 

Avgancık İlkokulu Müdürü Mehmet Tuna ve Öğretmeni Mukadder Gülaydın yapılan yardımdan dolayı mutluluklarını dile getirdi ve hem yardımcı okula hem de bu çalışmaya vesile olan derneğimize çok teşekkür ettiler. İhtiyaçlarını gidermekte zorlandıkları bu dönemde Kardeş Okul Projesi sayesinde ihtiyaçlarının büyük bir kısmının karşılandığını ifade ettiler.

 

Gerçekleştirilen proje ile öğrencilere kıyafet, kırtasiye malzemesi, paten, kaykay, basketbol ve futbol malzemeleri ve harita gibi çeşitli yardımlar ulaştırılmış oldu.

 

Sizler de iyiliğin yeryüzünü kuşatması ve dünyanın dört bir yanında açılan yaraların sarılması için “İyilik Okulu” projemizde gönüllü olarak yardım çalışmalarımıza katılabilirsiniz.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.