HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Ankara Şubemiz Afganistan’a Gıda Yardımı Ulaştırdı
26-03-2022
Ankara Şubemiz Afganistan’a Gıda Yardımı Ulaştırdı

Ankara Şubemiz Afganistan’a Gıda Yardımı Ulaştırdı

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Ramazan ayında Afganistan’daki mağdur ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 500 adet gıda kolisi yardımının Mezar-ı Şerif bölgesinde dağıtımını gerçekleştirdi.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Ramazan ayında Afganistan’daki mağdur ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 500 adet gıda kolisi yardımının Mezar-ı Şerif bölgesinde dağıtımını gerçekleştirdi.

 

Ülkedeki maddi sıkıntıların çözüme kavuşması, mağdur ailelerin ihtiyaçlarının giderilmesi ve bölgedeki sağlık sorunlarına çare ulaştırmaya yönelik birçok alanda çalışmalarını sürdüren derneğimiz, Türkiye’de Afganistan halkı adına yardım organizasyonları yapmakla kalmıyor aynı zamanda ülkemizde kardeş coğrafyalarımızın sıkıntılarını gündeme getiriyor.

 

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Uluslararası İlişkiler Birimi Sorumlusu Ufukcan Değer Beyefendi duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

 

“Deniz Feneri Derneği olarak insani yardım çalışmalarımız kapsamında mazlum coğrafyalarda bağışçılarımızdan gelen emanetleri ulaştırmaya devam ediyoruz. Hayırseverlerimizin katkı ve destekleri ile bu hafta Afganistan'ın kuzeyinde bulunan Mezar-ı Şerif bölgesinde 500 adet gıda dağıtımı gerçekleştirerek toplamda 2.000 takım gıdanın dağıtımını tamamladık.

Mazlumiyetin hat safhada olduğu Afganistan'da insanlar maalesef çadırların içerisinde hayata tutunmaya çalışıyorlar. Rabbimizin bize verdiği misyon gereğince burada yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize kayıtsız kalmıyoruz. Farklı periyodlarla onların yanında olmaya gayret sarf ediyoruz.

Savaş mağduru, dul ve yetim ailelerimize Ramazan’ın bereketini hissettirme adına sizlerden aldığımız emanetleri Afganistan'a giderek dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bu noktada bizlere destek veren katkı sağlayan tüm bağışçılarımıza bölgeden aldığımız çokça selam ve dualar gönderiyoruz.”

 

İhtiyaç sahibi ailelere ulaştırılan gıda yardımında 50 kg. un, 7 kg. pirinç, 5 lt. yağ, 3 buçuk kg. şeker ve yarım kg. çay bulunuyor.

 

Ülkede yaşanan sıkıntıların aşılması ve Afganistan’ın yaralarının sarılması için bugün üzerimize düşen “Afganistanlı Kardeşlerimize Acil Yardım” ulaştırmaktır. Sizlerin de en temel ihtiyaç olan “Un Yardımı” ve Gıda Yardımı için desteklerinizi bekliyoruz.

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.