Haberler

Ankara Şubemiz Aksaray'da İhtiyaç Sahiplerine Yardım Ulaştırdı

10-01-2022

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Aksaray’da sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere gıda, temizlik ve giyim yardımı ulaştırdı.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Aksaray’da sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere gıda, temizlik ve giyim yardımı ulaştırdı.

Derneğimize başvurusu ulaşan ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarının neler olduğunu tespit ederek en kısa zamanda gerekli yardımları kendilerine ulaştırıyoruz. Aksaray iline Ankara Şubemiz tarafından gerçekleştirilen iyilik seferinde 342 aileye gıda ve temizlik, 251 aileden toplam 1184 ferde giysi yardımı teslim edildi.

İhtiyaç sahibi ailelerin kapılarını çalarak hatırlarını soran, bağışçılarımızın ulaştırdığı yardımlar ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin arasında köprü görevi gören Deniz Feneri Derneği’mizin Ankara Şubesi Lojistik Yetkilisi İbrahim Sağlıcak, gerçekleştirilen yardım çalışmasına dair duygularını şöyle ifade etti:

“Aksaray dağıtımımız için yola çıktığımızda elimizdeki listede yer alan her evde ayrı bir hayat hikayesine şahit olacağımızı biliyorduk. Nitekim, çeyrek asırdır süren bu iyilik seferberliğinin özünde de insanların dertlerini dinlemek ve hayatlarına dokunmak esas olmuştur. Ailelerimize gıda, temizlik ve giysi yardımlarını ulaştırdık. Mutlulukları, hiçbir zaman değişmeyen sıcak tebessümleri dönüş yolunda şükür sebebimiz oldu. Allah derneğimizden ve ihtiyaç sahiplerine ulaşırken bizleri vesile kılan değerli bağışçılarımızdan razı olsun.”

Ailelerimize ulaştırılan bir adet gıda kolisinde; bezelye konserve, bisküvi, bulgur, makarna, çay, puding, çokokrem, kırmızı mercimek, hazır çorba, nohut, pirinç, salça, sıvı yağ, şehriye, toz şeker, tuz, un ve zeytin bulunuyor.

Ailelere ulaştırılan bir adet temizlik kolisinde; 4 kg. çamaşır deterjanı, 2 adet 750 ml. bulaşık deterjanı, 4 adet banyo sabunu, 2 adet 600 ml. şampuan, 2 adet 400 ml. sıvı sabun, 1 paket 90’lı ıslak havlu, 2 adet diş fırçası, 2 adet 100 ml. diş macunu, 2 adet 810 ml. çamaşır suyu bulunuyor.

Sizler de “Kumanya Bağışı” projemizle bir ailemize kumanya yardımı yapabilir, salgın döneminde sağlıklarının korunabilmesi için “Temizlik Yardımı” projesi ile destek olabilir ve yavrularımızın kış ayında soğuktan etkilenmemesi için “Çocuklar Üşümesin” projemize katkıda bulunabilirsiniz.

Toplam