HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Ankara Şubemiz Suriye’de Kömür ve Un Yardımı Gerçekleştirdi
18-01-2022
Ankara Şubemiz Suriye’de Kömür ve Un Yardımı Gerçekleştirdi

Ankara Şubemiz Suriye’de Kömür ve Un Yardımı Gerçekleştirdi

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, savaş mağduru Suriyeli kardeşlerimizin yaşadığı çadır kentlere kömür ve un yardımı gerçekleştirdi.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, savaş mağduru Suriyeli kardeşlerimizin yaşadığı çadır kentlere kömür ve un yardımı gerçekleştirdi.

 

Gerçekleştirilen yardımda kışın çetin koşullarına direnen mazlum ailelere 52 ton kömür ve 26.5 ton un ulaştırıldı. Deniz Feneri Derneği, tüm temsilcilik ve şubeleri ile komşu ülkemizin yaralarını sarmak için mücadele etmeye devam ediyor.

 

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Ufukcan Değer Beyefendi, yardım çalışmaları esnasındaki izlenimlerini ve şubemizin bölgede devam eden projeleri ile alakalı şu ifadelerde bulundu:

 

“Suriye halkı yaklaşık on yıldır iç savaş ile mücadele etmekte. Kendi öz vatanlarında mülteci ve mustazaf durumuna düşen Suriye halkının büyük bir kesimi İdlib'te yaşam mücadelesi veriyor. Çetin kış aylarını naylon çadırlarda geçirmeye çalışan mazlum İdlib halkının maalesef gidecekleri başka yerleri kalmadı.

Şu an en temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta biçare kalan mazlumlar huzur ortamının sağlanacağı günü bekliyor. Maalesef çadırlarda yaşayanların ekseriyetinin çocuklardan oluşması göz önünde bulundurularak, eğitim ihtiyacının karşılanamaması ile beraber uzun vadede cahil bir neslin oluşmasından endişe ediliyor.

Bizler Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi olarak bu süreci koordine etme adına bölgede birden fazla projemizi yürütüyoruz. Briket ev, okul, gıda dağıtımı, kömür ve un dağıtımı gibi projelerimiz ile mazlum Suriye halkının yanında olduğumuzu göstermeye devam ediyoruz.”

 

Sizler de kışın zor şartlarda, çadırlarda yaşamak zorunda olan “Çocuklar Üşümesin” diye ister 1 mont, 1 kazak, 1 bot ve 1 pantolondan oluşan giyim setimiz için 300 TL; isterseniz 5560’a GİYİM yazıp 1 SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.