Ankara Şubemizden Çorum'a Ayni Yardım

07-02-2022

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Çorum ilinde ikamet eden ihtiyaç sahibi 360 aileye gıda, temizlik ve 204 aileden toplam 816 ferde giysi yardımı ulaştırdı.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Çorum ilinde ikamet eden ihtiyaç sahibi 360 aileye gıda, temizlik ve 204 aileden toplam 816 ferde giysi yardımı ulaştırdı.

Kar yağışıyla beraber zor durumda kalan ihtiyaç sahiplerine ulaşan Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Lojistik Yetkilisi İbrahim Sağlıcak, gerçekleştirilen yardım çalışmasına dair duygularını şöyle ifade etti:

“Soğuk kış şartları ve geçimin zorlaşması yardım ettiğimiz ailelerin daha da sıkıntıya düşmesine sebep oluyor. Deniz Feneri Derneği olarak çeyrek asırdır sürdürdüğümüz çalışmalarla ailelerimizi bir nebze olsun rahatlatıyoruz. Ailelerimize yardımcı olmanın sevinci, onlar için duyduğumuz üzüntüyle beraber tarifsiz bir duygu yaşatıyor bizlere.
Kar yağışıyla yollar tehlikeli bir hal alıyor. Allah’ın yardımı ve ihtiyaç sahiplerinin dualarıyla menzile ulaşıyoruz. Allah bizleri bu kutsal göreve aracı kılan bağışçılarımızdan razı olsun.”

Ailelerimize ulaştırılan bir adet gıda kolisinde; bezelye konserve, bisküvi, bulgur, makarna, çay, puding, çokokrem, kırmızı mercimek, hazır çorba, nohut, pirinç, salça, sıvı yağ, şehriye, toz şeker, tuz, un ve zeytin bulunuyor.

Ailelere ulaştırılan bir adet temizlik kolisinde; 4 kg. çamaşır deterjanı, 2 adet 750 ml. bulaşık deterjanı, 4 adet banyo sabunu, 2 adet 600 ml. şampuan, 2 adet 400 ml. sıvı sabun, 1 paket 90’lı ıslak havlu, 2 adet diş fırçası, 2 adet 100 ml. diş macunu, 2 adet 810 ml. çamaşır suyu bulunuyor.

Sizler de “Kumanya Bağışı” projemizle bir ailemize kumanya yardımı yapabilir, salgın döneminde sağlıklarının korunabilmesi için “Temizlik Yardımı” projesi ile destek olabilir ve yavrularımızın kış ayında soğuktan etkilenmemesi için “Çocuklar Üşümesin” projemize katkıda bulunabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam