HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Ankara Şubemizden İdlib’e Acil İnsani Yardım Konvoyu
07-02-2022
Ankara Şubemizden İdlib’e Acil İnsani Yardım Konvoyu

Ankara Şubemizden İdlib’e Acil İnsani Yardım Konvoyu

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, kışın zor şartlarında hayatta kalma mücadelesi veren savaş mağduru Suriye halkına acil insani yardım ulaştırabilmek için seferber oldu.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, kışın zor şartlarında hayatta kalma mücadelesi veren savaş mağduru Suriye halkına acil insani yardım ulaştırabilmek için seferber oldu.

 

Bir hafta içerisinde İdlib kırsalına ulaştırılan 9 tır kömür, 3 tır un, 2000 adet battaniye, 2500 adet çizme ve 500 gıda kolisi savaş mağduru ailelerin yaşamını sürdürdüğü çadırlara dağıtıldı.

 

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Ufukcan Değer Beyefendi, yardım çalışmalarının bölge için ne kadar gerekli olduğunu ve dağıtımlar esnasında hissettiklerini şöyle ifade etti:

 

Bir hafta içerisinde İdlib kırsalına başlattığımız acil insani yardım konvoyu ile tırlarca insani yardım ulaştırdık. Fakat maalesef ki karşımızdaki hedef kitle çok büyük; milyonlarca mazlum bez çadırlarda yaşama tutunmaya çalışıyor.

Biz oradaki insanları gördükçe insanların adaptasyon yeteneğinin ne kadar güçlü olduğunu anlıyoruz; kara, soğuğa, çamura, yağmura rağmen yırtılmış çadırlarda devam eden bir hayat!

11 yıldır iç savaşla beraber Suriye halkının dramı da devam ediyor. İnsani yaşam ortamından uzak ve en temel ihtiyaçlarını karşılamaktan dahi acze düşmüş bu milyonlara dünya kör olmuş durumda, bir başka ifade ile milyonları ölüme terk etmiş durumdalar.

Bizler Deniz Feneri Derneği olarak mazlumun yanında olma düsturu ile başlattığımız projelerimize yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde yine bir insani yardım konvoyu ile mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz.

Bu noktada bizlere destek veren, katkı sağlayan tüm bağışçılarımıza çok özel teşekkürler ediyoruz.

 

Sizler de soğuk hava koşulları ve çetin imtihanların can aldığı “Suriye Kamplarına Yardım” edebilir, açılan yaraların sarılmasına vesile olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.