Ankara Şubemizden İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda ve Temizlik Yardımı

30-04-2022

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 13.143 aileye gıda ve temizlik kolisi yardımı ulaştırdı.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 13.143 aileye gıda ve temizlik kolisi yardımı ulaştırdı.

Ramazan ayının ilk yarısında gerçekleştirilen yardım çalışması ile alakalı Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Lojistik Sorumlusu Ömer Kaşdaş Beyefendi duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Ülkemizin dört bir yanında tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere çeyrek asrı aşkın süredir insani yardım ulaştırıyoruz. Bu yardımların başında şüphesiz ki gıda yardımı gelmekte. Bir ailenin ihtiyaç duyduğu temel gıda malzemelerinin neredeyse tamamını barındıran gıda kolileri tespit edilen ailelerimize ulaştırılıyor. Böylelikle bizler de veren el ile alan el arasında köprü oluyor, dua alıyoruz. Allah bizleri vesile kılan hayırsever bağışçılarımızdan razı olsun.”

Ailelerimize ulaştırılan bir adet gıda kolisinde; bezelye konserve, bisküvi, bulgur, makarna, çay, puding, çokokrem, kırmızı mercimek, hazır çorba, nohut, pirinç, salça, sıvı yağ, şehriye, toz şeker, tuz, un ve zeytin bulunuyor.

Ailelere ulaştırılan bir adet temizlik kolisinde; 4 kg. çamaşır deterjanı, 2 adet 750 ml. bulaşık deterjanı, 4 adet banyo sabunu, 2 adet 600 ml. şampuan, 2 adet 400 ml. sıvı sabun, 1 paket 90’lı ıslak havlu, 2 adet diş fırçası, 2 adet 100 ml. diş macunu, 2 adet 810 ml. çamaşır suyu bulunuyor.

Sizler de mübarek Ramazan ayında bir ihtiyaç sahibi aileye “Gıda Yardımı” yapabilir, hasta olmalarının önlenebilmesi için “Temizlik Yardımı” gerçekleştirebilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam