Ankara Şubemizden Yozgat'a İyilik Seferi

26-02-2022

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Yozgat’ta ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 228 aileye gıda ve temizlik kolisi ile 67 aileden 284 ferde giysi yardımı ulaştırdı.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi, Yozgat’ta ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 228 aileye gıda ve temizlik kolisi ile 67 aileden 284 ferde giysi yardımı ulaştırdı.

Soğuk havaların ve maddi sıkıntıların imtihanıyla ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken ailelerimizi sosyal incelemeler sonucu tespit ederek en yakın zamanda bağışçılarımızın desteklerini kendilerine iletmeye devam ediyoruz.

Gerçekleştirilen yardım çalışması ile alakalı Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Lojistik Yetkilisi İbrahim Sağlıcak Beyefendi duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

Her yardım çalışmamızda ayrı bir güzellik yaşanıyor, şükürler olsun. Hava kararmak üzereyken altı ihtiyaç sahibinin tespiti yapılan köyümüze girdik. Ev ev ihtiyaç sahiplerine ulaşırsak gece saatine kalacağımızdan endişe duyarken akülü aracıyla bir kardeşimiz bizlere selam verdi, yardımcı olmak istediğini söyledi. Hemen ihtiyaç sahibi ailelerimizi aradı ve buluşma noktasına davet etti. Yardımı bizleri çok duygulandırdı.
Bazı evler artık ihtiyaçlarının olmadığını söylüyorlar. Bu çok önemli bir şey, hele ki ihtiyacı olmadığı halde şükretmekten aciz kalanlarımız varken. Her evde duyduğumuz dualar ile bir sonraki çalışma için güç buluyoruz, hamdolsun.

Ailelerimize ulaştırılan bir adet gıda kolisinde; bezelye konserve, bisküvi, bulgur, makarna, çay, puding, çokokrem, kırmızı mercimek, hazır çorba, nohut, pirinç, salça, sıvı yağ, şehriye, toz şeker, tuz, un ve zeytin bulunuyor.

Ailelere ulaştırılan bir adet temizlik kolisinde; 4 kg. çamaşır deterjanı, 2 adet 750 ml. bulaşık deterjanı, 4 adet banyo sabunu, 2 adet 600 ml. şampuan, 2 adet 400 ml. sıvı sabun, 1 paket 90’lı ıslak havlu, 2 adet diş fırçası, 2 adet 100 ml. diş macunu, 2 adet 810 ml. çamaşır suyu bulunuyor.

Sizler de “Kumanya Bağışı” projemizle bir ailemize kumanya yardımı yapabilir, salgın döneminde sağlıklarının korunabilmesi için “Temizlik Yardımı” projesi ile destek olabilir ve yavrularımızın kış ayında soğuktan etkilenmemesi için “Çocuklar Üşümesin” projemize katkıda bulunabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam