Antalya Gezici Giyim Mağazası Açıldı | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Antalya Gezici Giyim Mağazası Açıldı
12-04-2012
Antalya Gezici Giyim Mağazası Açıldı

Antalya Gezici Giyim Mağazası Açıldı

16 Nisan Pazartesi günü mağazamızın açılışına tüm hayırseverleri bekliyoruz. Mağazada yaklaşık 2.000 ihtiyaç sahibini tepeden ...
16 Nisan Pazartesi günü mağazamızın açılışına tüm hayırseverleri bekliyoruz. Mağazada yaklaşık 2.000 ihtiyaç sahibini tepeden tırnağa giydirilecek.

Yaptığı yardımlarla Türkiye'de ve dünyada milyonlarca insana umut ışığı olan Deniz Feneri Derneği, giyim yardımları kapsamında uyguladığı Gezici Giyim Mağazası çalışması ile ihtiyaç sahiplerini sevindirmeye devam ediyor. Deniz Feneri bu kez Antalya'daki ihtiyaç sahipleri için bir gezici giyim mağazası açtı. Antalya'dan yardım talebiyle Deniz Feneri'ne başvuran aileler Deniz Feneri gönüllüleri tarafından tek tek evlerinde ziyaret edilerek sosyal ve ekonomik durumları hakkında bilgi alındı. İnceleme ile ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen ailelere giyim yardımlarını ulaştırabilmek üzere, Antalya'da ailelerin kolayca ulaşabileceği uygun bir mekân bulundu. İzmir'den yola çıkarılan mağaza raf sistemi ve giyim eşyaları ile bu mekân kısa sürede mağaza haline getirildi. Ailelerin, kendi beğenilerine uygun olarak giysilerini seçebilmelerini sağlamak amacıyla açılacak mağazada ayakkabıdan terliğe, pantolondan çoraba kadar ihtiyaç duyacakları tüm giyim malzemeleri bulunuyor. Tüm ailelere randevu Antalya'da ikamet eden yaklaşık 2.000 ihtiyaç sahibi tek tek aranarak randevu ile mağazaya davet edilecek. Yardıma Bekliyoruz Tüm Antalyalı iyilikseverleri, ailelere giysi seçimlerinde destek olmaya, kısacası iyiliği, hayrı ve mutluluğu paylaşmaya davet ediyoruz. Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Recep Koçak ve Antalya Temsilcisi A. Mehmet Sargın'ın katıldığı açılışımıza Deniz Feniri bağışçı ve gönüllüleri ile Antalyalı hayırseverler katıldı. Adres: Fahrettin Altay Cad. No: 23K/12 Antalya Tarif: (Doğu Garajı Eski Andeva 100 m. Yukarısı) İrtibat: Antalya Temsilcisi A. Mehmet Sargın 0541 311 60 90 Deniz Feneri Antalya Yardımları Yardım Talebi Sayısı: 5.676 Aile Yardım Alan Sayısı: 3.300 Aile, 9.411 Kişi Bağışçı Sayısı: 10.457 Gönüllü Sayısı: 872 Antalya'ya Yapılan Bazı Yardımlar Nakit: 391.211 TL Gıda: 5.292 Takım Et: 4.364 Kg. Giyim: 6.541 Kişi Ağız Temizlik Seti: 9.645 Adet Kırtasiye Seti: 1.785 Adet Ayrıca; Eğitim: Mavi Kelebek projesi kapsamında binlerce öğrenciye kırtasiye seti yardımı yapıldı. Gülen Dişler: Proje ile öğrencilere ağız sağlığı eğitimi ve ağız temizlik seti verildi. Bir Hayat Kurtar: Proje kapsamında Antalyalı ihtiyaç sahiplerine destek verildi. Ev Alımı ve Tamiratları: Güzel Evim projesi kapsamında çadırda yaşayan bir aile eve kavuşturuldu. Muhtelif ev tamiratları yaptırıldı. Afet: 2011 Ekim'inde Serik Haskızılören köyünde 22 afet konutu kurularak selzedeler yerleştirildi. Afetzede ailelere prefabrik afet konutlarıyla birlikte, ranza, yatak, uyku seti, masa, sandalye, halı, mutfak malzemesi, ısıtıcı, gıda ve giyim gibi yardımlar da yapıldı. 2008 Temmuz'unda çıkan orman yangınında gıda ve battaniye dağıtılmıştır. Kutlu Doğum Etkinlikleri: Kutlu doğum haftasında binlerce gül ve gülsuyu dağıtımı gerçekleştirildi.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.