Arakanlıların Liderinden Teşekkür Ziyareti | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Arakanlıların Liderinden Teşekkür Ziyareti
30-08-2013
Arakanlıların Liderinden Teşekkür Ziyareti

Arakanlıların Liderinden Teşekkür Ziyareti

Deniz Feneri Derneği geçtiğimiz günlerde önemli bir misafire ev sahipliği yaptı. Misafirimiz Arakanlı Müslümanların Lideri Dr. Muhammed ...
Deniz Feneri Derneği geçtiğimiz günlerde önemli bir misafire ev sahipliği yaptı. Misafirimiz Arakanlı Müslümanların Lideri Dr. Muhammed Yunus idi.

Deniz Feneri Derneği geçtiğimiz günlerde önemli bir misafire ev sahipliği yaptı. Misafirimiz Arakanlı Müslümanların Lideri Dr. Muhammed Yunus idi. Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz ve diğer yetkililerle görüşen Muhammed Yunus, Arakanlı Müslümanlara yapılan katliamların sona ermesi için yıllardan beri yoğun bir mücadele veriyor. Deniz Feneri´ni ziyaret eden Dr. Muhammed Yunus, Budistlerin Müslümanları Arakan'da istemediğini ifade ederek, "Müslümanların en yoğun yaşadığı yer Arakan'ın kuzey kısmı ve en büyük zulüm de orada yaşanıyor. Herhangi bir soruşturma olmaksızın keyfi tutuklamalar devam ediyor. Özellikle genç, ilim sahibi ve entelektüel insanlar tutuklanıyor. Müslümanların evleri yakılıyor. Tutuklanan insanların nereye götürüldüğü bilinmiyor. Kadınlara tecavüz devam ediliyor. Oluşturulan kamplarda Müslümanlara insanlık dışı bir muamele yapılıyor. Canını kurtarmak için Bangladeş´e kaçan Arakanlıları ise Bangladeş yönetimi kabul etmiyor. Zira Bangladeş hem çok fakir hem de daha fazla göçü kaldıramayacak kadar nüfus yoğunluğuna sahip bir ülke" dedi. Genel Başkan Cengiz "Derneğimiz, Arakanlılara hem kendi topraklarında hem de Bangladeş´te bulunan mülteci kamplarında yardım ve destekleriyle her zaman kardeşlerimizin yanında yer aldı. Çalışmalarımız devam edecek. Ramazan aylarında gıda dağıtımlarımızla, kurban dönemlerinde kurban keserek bağışçılarımızın emanetlerini yerine ulaştırıyoruz. önümüzdeki günlerde Bangladeş´te bulunan Arakanlı kardeşlerimiz için yine bağışçılarımızın talepleri doğrultusunda su kuyuları açacağız" dedi. Genel Başkan Cengiz devam eden bir proje hakkında bilgi verirken şunları söyledi; "Derneğimiz, Bangladeş´te bulunan Arakanlıların Coxs Bazar Kolatali´de açtığı okulun işletme masraflarını üstlendi. Eğitim faaliyetlerine desteğimiz devam edecek." Dr. Muhammed Yunus, Deniz Feneri´nin Arakanlılara yardım ve desteklerinden ötürü teşekkür etti ve yardımların devamı için temennilerini dile getirdi.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.