HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Bakan Eroğlu:"Yangın Büyük Ölçüde Kontrol Altına Alındı"
03-08-2008
Bakan Eroğlu:

Bakan Eroğlu:"Yangın Büyük Ölçüde Kontrol Altına Alındı"

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya'da çıkan orman yangınının büyük ölçüde kontrol altına alındığını, söyledi. Bakan 59 3...
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya'da çıkan orman yangınının büyük ölçüde kontrol altına alındığını, söyledi. Bakan Eroğlu, 59 ev ile birlikte 3 bin 500-4 bin hektar verimli alanın yandığını belirtti.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya'da çıkan orman yangınının büyük ölçüde kontrol altına alındığını, söyledi. Bakan Eroğlu, 59 ev ile birlikte 3 bin 500-4 bin hektar verimli alanın yandığını belirtti. Eroğlu, Antalya'ya gelerek, Orman Genel Müdürü Osman Kahveci ile birlikte yangın bölgesinde helikopterle havadan inceleme yaptıktan sonra Manavgat'a bağlı Taşağıl beldesinde Orman İşletme Müdürlüğü'nde basın toplantısı düzenledi. Bakan Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kendisinden yangınlarla ilgili bilgi aldığını, bugün de havada inceleme yaptıktan sonra Başbakan Erdoğan'ı arayarak, bilgi aktardığını söyledi. Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak ile de görüştüğünü belirten Bakan Eroğlu, "Başbakanımız ile de görüştüm. Kendisi bilgi aldı. Pazartesi günü Bakanlar Kurulu'nda yangınla ilgili detaylı bilgi vereceğim. Bayındırlık ve İskan Bakanımız, Afet İşleri Genel Müdürlüğü'nün ekiplerini bölgeye gönderiyor. Yangından mağdur olan vatandaşlarımıza gereken yardımı yapacağız" dedi. Bakan Eroğlu, ekiplerin büyük bir gayretle, gece gündüz çalışarak yangını söndürmek için mücadele ettiklerini ve önceliği yerleşim birimlerini alevlerden korumaya verdiklerini belirterek, "Bütün kamu kurum ve kuruluşları, çok büyük gayretle çalışıyor. Yangın, kısmen büyük ölçüde, (üç nokta hariç olmak üzere) kontrol altına alınmıştır" diye konuştu. "Yangın bazı bölgelerde, atlayarak bölük pörçük, devam ediyor. Helikopterle inceleme yaparken de gördüm. Alevler bir anda 200 metre ileriye sıçrayarak, tarlayı tutuşturdu" diyen Eroğlu, "Yanan verimli orman alanı 3 bin 500-4 bin hektar civarındadır. Yangın üç noktada yangın devam ediyor. Bunlar Köprüçay, Taşağıl ve Karataş bölgeleridir. Alevlerin önünü kesme gayretindeyiz" ifadelerini kullandı.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.