HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Başkanımızdan Bayram Mesajı
23-05-2020
Başkanımızdan Bayram Mesajı

Başkanımızdan Bayram Mesajı

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet CENGİZ, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet CENGİZ, Ramazan Bayramı nedeniyle bir bayram mesajı yayınladı.

 

Cengiz verdiği mesajda, "Oruçla, evde kıldığımız teravih namazlarıyla, okunan mukabelelerle bir Ramazan Ayının daha sonuna geldik. Dünyada ve Türkiye'de coronavirüs salgınının gölgesinde geçen Ramazan ayı Derneğimizin 25'nci yılında da birlikte ve daha güçlü olarak idrak ettik. Pandemi döneminin bütün zorluklarına rağmen dünyada ve Türkiye'de ihtiyaç sahibi onbinlere ulaşabildik elhamdülillah." dedi. 

 

Sözlerine, "Değerli arkadaşlar bu kutlu ayda nefis muhasebesi yaparak kulluğumuzu gözden geçirdik; muhtaçlara elimizi ve gönlümüzü açarak kardeşliğin tadını yüreğimizde hissettik. İçimizdeki ibadet aşkı, insan sevgisi, ihtiyaç sahiplerine el uzatma isteği her zamankinden daha coşkulu bir şekilde davranışlarımıza yansıdı. Şimdi de aynı his ve heyecanla Ramazan Bayramını idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz." şeklinde devam eden Mehmet CENGİZ, "en yakında olanlardan başlayarak zayıfların elini tutmak, bir “merhaba” sözüne hasret insanların yüreğine dokunmak ve onulmaz zannedilen yaraları sarmaktır bayramlarımız." dedi. 

 

Bayramın tüm yaratılanları Yaradan ötürü sevmek ve candan kucaklamak olduğunu ifade eden Başkanımız, "gözleri yolda olanları, bir umutla bekleyenleri aramak sormaktır, bayram" dedi.

 

Cengiz, salgın nedeniyle buruk olarak geçirdiğimiz Ramazan ve bayram sürecinden dolayı üzgün olduğumuzu belirtti. ancak tüm iletişim yollarıyla başta büyüklerimiz olmak üzere ulaşacağımız tüm akrabalarımızla bayramlaşmanın önemini vurgulayan Av. Mehmet CENGİZ, "Deniz Feneri Ailesi olarak, salgın döneminde ve Ramazan süresinde dayanışma ve paylaşma duygularıyla büyük bir insanlık dersi veren milletimizin ve İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz." dedi.  

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.