Bingöl Valiliği''nden Teşekkür | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Bingöl Valiliği''nden Teşekkür
29-11-2003

Bingöl Valiliği''nden Teşekkür

1 Mayıs 2003 tarihinde saatler 03.27´yi gösterirken Bingöl halkı 6,4 şiddetindeki depremle sarsıldı. Depremde 177 vatandaşımız hayatını kaybederken, 519 kişi yaralandı.
Deprem haberini alır almaz hemen hazırlıklara başlayan Deniz Feneri Derneği çalışanları depremin yaralarını sarmak ve halkın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla vakit geçirmeden deprem bölgesine hareket etti.
24 ton gıda, 2 bin kişilik giysi, 750 battaniye,150 uyku tulumu...vs. çok sayıda yardım malzemesini ikisi ambulans on araçlık bir konvoyla Bingöl´e ulaştıran. 2002 Afyon depremi sırasında yapılan prefabrike evlerden 30 tanesini bölgeye naklettik. Ulaştığı köy ve mezralarda ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim,temizlik ve kırtasiye yardımlarını dağıtan ekibimiz, 11 gün boyunca gece gündüz demeden depremzede vatandaşlarımıza her konuda destek oldu. Bingöl Valiliği yaptığımız bu çalışmaları bir teşekkür plaketi ile ödüllendirdi. Bingöl Valisi Sayın Hüseyin Avni Coş derneğimize yolladığı teşekkür plaketinde, Bingöl depremi sonrasında göstermiş olduğumuz ilgi ve yardımlardan dolayı Bingöl halkı adına derneğimize şükranlarını sundu. Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği doğal afetlerde halkının yanında olmaya devam edecek.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.