“Bir Yetim Büyütüyorum” Projesine Büyük Destek | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv “Bir Yetim Büyütüyorum” Projesine Büyük Destek
06-04-2015
“Bir Yetim Büyütüyorum” Projesine Büyük Destek

“Bir Yetim Büyütüyorum” Projesine Büyük Destek

Deniz Feneri Derneği’nce ülke genelinde yürütülen “Bir Yetim Büyütüyorum Projesi”nin tanıtım toplantısı, Safranbolu ilçesinde yapıldı.

Deniz Feneri Derneği’nce ülke genelinde yürütülen “Bir Yetim Büyütüyorum Projesi”nin tanıtım toplantısı, Safranbolu ilçesinde yapıldı.

 

Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu İlçe Müftüsü Hasan Güneş, Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Ahmet Ustaoğlu, Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin ve çok sayıda hayırsever katıldı.

 

Programın açılışında konuşan Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Genel Koordinatörü Hamit Kunt, Derneğin özelikle Almanya’da mahkemede karalandığını, Türkiye’de hiçbir medya kuruluşunun kendilerine sahip çıkmadığını söyledi.

 

Buna rağmen yılmadıklarını, Türkiye ve yurt dışında ihtiyaç sahibi pek çok ülkede yardıma devam ettiklerini belirten Kunt, “Derneğin tohumlarını iyi ki sağlam atılmış. İşte o tohumların güzel atıldığı topraklardan daha pek çok derneklere ilham verdi. Şu anda onlarca ulusal, yüzlerce yerel Deniz Feneri var. Hepsi de iyilik adına çalışmalarına devam ediyor. Gönlünüzdeki iyiliği ve sadakayı sizler adına ihtiyacı olanlara aktarıyorlar” dedi.

 

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy da derneğin gönül ehli insanları bir araya getirdiğini anlatarak, “Afrika’nın değişik yerlerinde kuyular açarak insanların en temel ihtiyaçlarının başında gelen suyunu karşıladılar. Yine yoksulları gözeterek onların bu dünyada yaşamalarını sağlayacak temel ihtiyaçlarını bizlere gidermemiz için aracı oldu. Gerçek ihtiyaç sahipleri ile buluşmamızı sağladı. Bizlerde Safranbolu Belediyesi olarak böyle bir çalışmayı Hayır Çarşısı adı altında başlattık. Bilindiği üzere Osmanlıda Sadaka Taşları geleneği vardı. Bir köşede bir taş olur zengin olan oraya ihtiyaç sahipleri alsın diye bir şeyler bırakırdı. İşte bizim hayır Çarşımız da aynen böyle. İhtiyaç sahipleri ile hayırseverleri buluşturuyor. Sadece bununla da yetinmiyor, SAKEM bünyesinde açtığımız kurslar ile de çeşitli zanaatlar öğrenmelerini ve bunu kazanç yoluna çevirmelerine de imkan sağlıyoruz. Bu gün gerçekleştirilen kampanyayı da sonuna kadar destekliyorum. Yetimlerin kimsesi olsun diyorum. Bu yetimlerimizi barındıracak sıcak yuvalarımız olsun kampanyasını destekliyorum. İnşallah imkanı olan herkesi yetimlerimize yardım etmeye, Deniz Fenerini çağrısına kulak vermeye davet ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Hamit Kunt, Hayır Çarşısı Koordinatörü Zehra Korkmaz ve AK Parti Karabük Kadın Kolları Başkanı Hülya Uğur Kocakavak’a teşekkür plaketi verdi.

 

yetim projesi

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.