HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Bu Afete Seyirci Kalmayın!
11-07-2008
Bu Afete Seyirci Kalmayın!

Bu Afete Seyirci Kalmayın!

2 kişi hayatını kaybetti. Onlarca köy boşaltıldı. Yüzlerce insan evsiz kaldı. İnsanlar evlerini, eşyalarını, mahsüllerini, geleceklerini...
2 kişi hayatını kaybetti. Onlarca köy boşaltıldı. Yüzlerce insan evsiz kaldı. İnsanlar evlerini, eşyalarını, mahsüllerini, geleceklerini kaybetti.

Mersin Gülnar´da, Çanakçı mevkiindeki makilik alanda çıkan yangın 11 hektarlık alana yayılarak iki vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, 40 vatandaşımızın ise yaralanmasına çok sayıda hayvanı telefine sebep oldu. Haberi alır almaz bölgeye giden Deniz Feneri ekipleri gerekli incelemelerin ardından yangından etkilenen ailelerin barınma sorununa kalıcı çözümler getirebilmek için gerekli çalışmaları hemen başlattı. 61 Acil Müdahale Evi Yangınzedelerin Hizmetinde 310.000 YTL tutarındaki toplam yardım maliyet ile 61 acil müdahale evinin yüklendiği; 2´si Ankara´dan, 3´ü İstanbul´dan olmak üzere 5 tır ile bölgeye hareket eden Deniz Feneri Derneği; yangından etkilenen ailelerin barınma sorununu çözdü. Tamamen yanmış olan Gülnar ilçesine bağlı Delikkaya köyünde 46 acil müdahale evinin kurulumu tamamlanarak ailelere teslim edildi. Yine Kavakoğlu köyüne 8 ve Tepeköy´e götürülen 7 acil müdahale evinin kurulumu ise devam ediyor. Bölgede çalışmalarını aralıksız sürdüren Deniz Feneri Derneği, acil müdahale evlerinin yanı sıra Delikkaya köyüne 2 adet 10´ar tonluk su deposu ve köy merkezinde halkın ortak kullanımına açık 1 adet jeneratör, buzdolabı, TV, 2 adet WC ve 1 adet banyo kurdu. Bölgede yangından zarar gören vatandaşlara afet gıdası, temizlik malzemesi, giysi, battaniye, halı ve mutfak malzemeleri ulaştıran Deniz Feneri Derneği ekipleri bölge halkının yaralarını sarmaya devam ediyor. 2 Tır Daha Mersin'e Ulaştı Bölgeye toplam 61 acil müdahale evi kurarak barınma sorununu çözüme ulaştıran Deniz Feneri Derneği, ihtiyaç üzerine 24 acil müdahale evinin yüklendiği 2 tırı daha bölgeye gönderdi. Bölgedeki halkın barınma sorununu tümden çözebilmek için evlerin kurulumunu en kısa sürede tamamlayarak ailelere teslim edecek. Deniz Feneri ; halkın ihtiyaçları doğrultusunda yardımlarını sürdürmeye devam edecek. *** Yangında herşeylerini kaybedeb Mersinli yangınzedelerin acil ihtiyaç duydukları malzemelerin başında buzdolabı geliyor. Ayni ve nakdi bağışlarınızla onlara destek olabilirsiniz.
Bu Afete Seyirci Kalmayın!
http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=-3172539409869480068&hl=tr
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.