Haberler

Bursa Temsilciliğimiz Tarafından Hazırlık Öğrencilerine Kitap Yardımı Yapıldı

04-01-2022

Deniz Feneri Derneği Bursa Temsilciliği; Bursa, Bilecik ve Yalova illerinde öğrenim gören üniversite ve lise hazırlık öğrencilerine toplam 13.339 adet hazırlık kitabı yardımında bulundu.

Deniz Feneri Derneği Bursa Temsilciliği; Bursa, Bilecik ve Yalova illerinde öğrenim gören üniversite ve lise hazırlık öğrencilerine toplam 13.339 adet hazırlık kitabı yardımında bulundu.

Deniz Feneri Derneği Bursa Temsilcisi Ali Duman Beyefendi, üç ilimizde toplam 122 ortaokul ve 65 lisede gerçekleştirilen eğitime destek çalışmaları hakkında şöyle bilgi verdi:

“Dağıtımlar esnasında okullarımız çok memnun kaldılar. Kendilerine ulaştırdığımız kitapları incelettiklerini, eserlerin içerik yönünden zengin kitaplar olduklarını belirttiler. Bursa Valimiz Sn. Yakup Canbolat Beyefendi, iştirak ettikleri eğitime destek platformu toplantısında okullarımıza katkılarından ötürü derneğimize teşekkür ettiler. Kitaplarımızın personellerimiz ve BİHMED yetkilileri tarafından dağıtımı gerçekleştirildi. Okullarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve BİHMED Başkanı Kadir Oruç Beyefendi de çokça teşekkürlerini ilettiler. Bizler de bu güzel çalışmaya vesile olan herkese teşekkür ediyoruz.”

Deniz Feneri Derneği, insanların ve toplumların en temel ihtiyaçlarından birinin de eğitim olduğunu bilerek çalışmalarını şekillendiriyor. İnsani yardım çalışmalarında gözettiği öğrenciler ve sürdürdüğü burs çalışmalarının yanında kütüphane, eğitim merkezi, medrese imarı veya kırtasiye malzemesi ve kitap yardımları ile ülkemizde ve dünyada eğitimin gelişmesine katkıda bulunarak toplumların kalkınmasına yardımcı oluyor.

Sizler de bir çocuğun ihtiyaç duyacağı “Kırtasiye Seti” yardımında bulanmak için 250 ₺ bağış yapabilirsiniz. Geleceğimizin daha aydınlık olmasına eğitimle katkıda bulunabilirsiniz.

Toplam