Haberler

Bursa'da İhtiyaç Sahibi Ailelere Ramazan Ziyareti

15-04-2022

Deniz Feneri Derneği Bursa Temsilciliği, Orhangazi, Nilüfer, Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 550 aileye gıda yardımı ulaştırıyor.

Deniz Feneri Derneği Bursa Temsilciliği, Orhangazi, Nilüfer, Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 550 aileye gıda yardımı ulaştırıyor.

Mübarek Ramazan ayının ortasına yaklaştığımız bu günlerde her zaman takibinde bulunduğumuz aileler ve ayrıca Ramazan ayı vesilesiyle tespit ettiğimiz hanelere ziyaretler gerçekleştirerek bağışçılarımızdan aldığımız emanetleri sahiplerine teslim ediyoruz. Ramazan ayının tamamında iyilikle kuşattığımız ailelerimizin kapılarını bu sefer BİLDER (Bursa İlahiyat Mezunları ve Mensupları Derneği) üyesi kardeşlerimizle beraber çaldık.

Yardımların ulaştırılmasında emek veren Gönüllümüz Fatih İslamoğlu Beyefendi çalışmalar hakkındaki düşüncelerini şöyle iletti:

“Ziyarette bulunduğumuz ailelerin durumunu görünce şükrün kıymetini bir kez daha anlamış oldum. Biz öğrenci olarak, kaldığımız yurtlarda çıkan sıcacık yemeğe burun bükerken gıda yardımı ulaştırdığımız ailelerin sevinçle parlayan gözleri kendimi sorgulamama vesile oldu. Gerçekleştirilen yardım çalışmasında gönüllü olarak bulunduğum süre zarfında daha fazla şükretmem gerektiğini kavradım.”

İhtiyaç sahibi ailelere gerçekleştirilen ziyaretlere eşlik eden Gönüllümüz Musa Karademir Beyefendi duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Birilerinin gönlüne dokunabilmek sözünün ne anlama geldiğini, o gün yardım kolilerini verirken insanların yüzlerindeki o tatlı ve masum tebessümde gördüm. Her kapıyı çaldığımızda bizlere gülümseyerek bakan ve içimizi ısıtan minik yavruların, yüzlerindeki gülümsemenin sebebi olduğumuzu anladım. Güzel duygular yaşadığım ve keyif aldığım bir Ramazan gecesi geçirdim.

Hayra vesile olmak hayrı yapmak gibidir. Bizler de o gün güzel bir hayra vesile olduk. Başta Deniz Feneri Derneği olmak üzere BİLDER ekibimize ve o gün beraber bu hayra ortak olduğumuz arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Sizler de ülkemiz ve kardeş coğrafyalarımızda ihtiyaç sahibi ailelerin Ramazan ayında da yalnız olmadıklarını hissettirmek için “Bağışlayın Bereketlensin” yürekler iyiliğin ışığıyla şenlensin!

Toplam