Çadırlarımız İdlib'e Ulaştı

02-04-2020

İyilik elimizi İblib'e uzatmaya devam ediyoruz. İdlib'te çadırkentlerimizi kurmaya başladık.

Koronavirüs salgının tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisine aldığı şu günlerde, mazlumlara yardımlarımızı mümkün olduğunca devam ettiriyoruz. Başta ülkemizdeki mağdur aileler olmak üzere İdlibli kardeşlerimize de yardıma koşuyoruz.

Devletimizin koronavirüs önlemleri kapsamında sınır kapılarını kısıtlaması/kapatması nedeniyle biz de yardımlarımızı en aza indirmiş durumdayız.

Buna rağmen kardeşlerimiz bizden yardım bekliyor. Bağışçılarımızın destekleriyle bugüne kadar toplamda 20 milyon lira değerinde 48 TIR’lık yardım yaptık. İdlib kırsalında briket evlerden Deniz Feneri köyü kurduk.

Çadır yardımlarımız da bunlar biridir. Bölgeye ilk etapta 1000 çadır ulaştırdık ve hemen kurulumlarını yaptık. Çadırlarımıza muhacir kardeşlerimiz yerleştiler ve şu sıkıntılı günlerde başlarını sokabilecekleri bir alana kavuştular. Çadırlarında kalanlara battaniye, giyim, gıda, soba yardımları da yapıyoruz.

Çadırlarımız İdlib kırsalındaki Huzayfa, Polat, Esselam, Tel’leda, Muslim, Esenler, el Mezare, Kefer Yahmul, Göç İdaresi Kampı, Bardaklı, el Dana, Deyr Hassan, Zardana, Osmaniye, Tayfur ve Dabık kamplarında kuruldu.

Bağışçılarımızın destek ve bağışlarıyla Deniz Feneri olarak dünyanın dört bir yanında mazlumlara, mağdurlara, yetimlere, tüm ihtiyaç sahiplerine yardıma devam edeceğiz.

\"\"

\"\"

\"\"

\"\"

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam