Çiftçilerden Pakistan İçin Anlamlı Yardım | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Çiftçilerden Pakistan İçin Anlamlı Yardım
01-09-2010
Çiftçilerden Pakistan İçin Anlamlı Yardım

Çiftçilerden Pakistan İçin Anlamlı Yardım

Az veren candan çok veren maldan demiş atalarımız. Erzurum'un Hınıs ilçesine bağlı Ovaçevirme Köyü'nün gönlü zengin çiftçileri bu bir...
Az veren candan çok veren maldan demiş atalarımız. Erzurum'un Hınıs ilçesine bağlı Ovaçevirme Köyü'nün gönlü zengin çiftçileri bu atasözümü doğrular bir yardım yaptılar Pakistanlı kardeşlerine.

Erzurum'un Hınıs ilçesine bağlı Ovaçevirme köyünde yaşayan Hanife Akça, izlediği bir haberden etkilenerek başlattığı yardım kampanyasında, köyden 6 ton buğday topladı. Ovaçevirme köyü sakinlerinden Hanife Akça, Pakistan'da yaşanan sel felaketiyle ilgili televizyon haberi izlerken etkilenerek 44 haneli köyde bir yardım kampanyası başlattı. Piyasa değeri 3 bin lira olan 6 ton buğdayı toplayan Hanife Akça, şunları söyledi: ''Köyümüzde her evde buğday bulunur. Bu nedenle ben de buğday toplamaya karar verdim. Fikrimi köyün imamına söyledim. O da camiden anons yaptı. Daha önce de benzer durumlarda ufak tefek yardımlar yapıyorduk. İlk kez böyle büyük çapta yardım topladık. Köyde iki tenekeden tutun da 40 tenekeye kadar yardımda bulunan oldu. Herkes gücü ölçüsünde yardım etti. Nakliye işini yapamayız diye çekiniyorduk ama sağolsunlar nakliye işini de Deniz Feneri Derneği halletti. Belki yardım toplamaya daha erken başlasaydık civar köyleri de kampanyamıza katabilirdik.'' Yardımı teslim alan Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Bölge Temsilcisi Ali Karayılan yapılan yardımın maddi değerinden çok manevi değerinin olduğunu söyledi. ''Kardeş ülkemiz Pakistan bugünlerde yüzyılın afetini yaşıyor. Türkiye'de de hemen her yerden bu çığlığa bir ses verildiğini görüyoruz. Bunlardan biri de Erzurum'un Hınıs ilçesindeki Ovaçevirme köyündeki vatandaşlardır. Hanife Akça isimli hanımefendi bizi arayarak, köylüler arasında buğday toplayıp, bunu Pakistan'a göndermek istediklerini söyledi. Bunun bağış olarak sembolik değeri çok yüksek. Komşular bir araya gelmiş ve altı ton buğday toplamış.'' Hayırsever başka bir vatandaşın da yardımın nakliye masrafını üstlendiğini anlatan Karayılan, ''Bu yardımı en yüksek fiyatı veren firmaya satacağız. Elde edilen parayı banka hesabına yatıracağız'' diye konuştu. Karayılan, derneğin Pakistan'daki çalışmalarının devam ettiğini belirterek, bölgeden Pakistan için özellikle nakdi yardımlar ile giysi yardımlarının geldiğini sözlerine ekledi.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.