HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri Ankara Şubesi Yozgat’ta ihtiyaç Sahiplerine Yardım Dağıttı.
12-12-2017
Deniz Feneri Ankara Şubesi Yozgat’ta ihtiyaç Sahiplerine Yardım Dağıttı.

Deniz Feneri Ankara Şubesi Yozgat’ta ihtiyaç Sahiplerine Yardım Dağıttı.

Yozgat il, ilçe ve köylerinde Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi tarafından yoksul ailelere gıda ve giysi yardımlarından oluşan muhtelif yardımlar dağıtıldı.

 

Yüzyılın iyilik hareketi Deniz Feneri Derneği, il il yurdun dört bir yanını dolaşmaya devam ediyor. Deniz Feneri Ankara Şubesi Yozgat’tan yardım başvurusunda bulunan yoksul aileler için harekete geçti. Başvuruların ardından sosyal incelemeleri yapılan ailelerden 394 ailenin ihtiyaç sahibi olduğu tespit edildi. Ankara´da bulunan Orta Anadolu Lojistik Merkezi´nde yoksul aileler için hazırlanan yardımlar, hızla adreslerine teslim edildi.

 

Deniz Feneri Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt, ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeye ilk günkü heyecanla devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

 

"Derneğimiz kurulduğu günden bugüne yurt içinde ve yurt dışında yardımlarına kesintisiz olarak devam ediyor. Arka sokaklarda unutulmuş, terkedilmiş ve ihtiyaç sahibi olduğu çoğu kimse tarafından bilinmeyen aileleri buluyor ve gereken yardımları yapıyor.

 

Bu bağlamda Yozgat’taki yoksul ailelerimize de hayırseverlerin bizlere emanet ettikleri yardımları ulaştırdık. Yozgat merkez, ilçe ve köylerinde bulunan İhtiyaç sahibi 278 aileye 43.250,00 TL değerinde gıda, 116 aileden 410 ferde 109.135.00 TL değerindeki giysi yardımlarını teslim ettik. Toplamda 394 aileye 152bin 385TL değerinde insani yardım ulaştırmış olduk. Bizler hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında bir iyilik köprüsüyüz. Yardımların sürekliliği için desteğini esirgemeyen hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz." dedi.

 

Deniz Feneri bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşmaya devam edecek.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.