Deniz Feneri, Belediye Başkanına Ebru Yaptırdı | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri, Belediye Başkanına Ebru Yaptırdı
09-02-2011
Deniz Feneri, Belediye Başkanına Ebru Yaptırdı

Deniz Feneri, Belediye Başkanına Ebru Yaptırdı

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Üniversitelerarası Kış Oyunları vesilesiyle kurulan Deniz Feneri ebru atölyesinde ...
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Üniversitelerarası Kış Oyunları vesilesiyle kurulan Deniz Feneri ebru atölyesinde ebru yaptı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Üniversitelerarası Kış Oyunları vesilesiyle kurulan Deniz Feneri ebru atölyesinde ebru yaptı. Erzurum'da düzenlenen Üniversitelerarası Kış Oyunları çerçevesinde şehrin yöresel ürünlerini daha iyi tanıtılması için 18 kadın örgütünün bir araya gelerek hazırladığı 2011 Hanımeli Erzurum Kadın Platformu'nda Deniz Feneri de ebru standı ile yer aldı. Erzurum'un yöresel yemeklerini ve el işi malzemelerini sergileyerek tanıtım ve satımına yardımcı olan platformun düzenlediği sergiye katılan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler Deniz Feneri tarafından kurulan ebru atölyesinde ebru yaptı. Sergiye belediye tarafından kiralanan canlı yayın aracıyla gelen Ahmet Küçükler, Erzurumlu kadınlar tarafından üretilen el işlerini ve yöresel ürünleri inceledi. Ebru çalışmaları hakkında bilgi alan belediye başkanı davet üzerine Deniz Feneri Derneği tarafından kurulan ebru atölyesinde ebru yaptı. Sanata ve sanatçıya belediye olarak her zaman destek verdiklerini vurgulayan Küçükler "Sanatın ve kültürün temelinde insan sevgisi vardır. İnsan sevgisi de dünyada her şeyin anahtarıdır" dedi. Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin sanata ve sanatçıya verilen değerle ölçülebileceğini aktararak ,"Ebru, güzel bir sanat. Hanımlar platformunun açtığı ebru sergisi ve geleceğimizin teminatı olacak gençlerimizin ne kadar gayretli olduklarını gösteriyor. Belediye olarak her zaman sanatçının ve sanatın yanında olduk, bundan sonra da onlara destek vermeye devam edeceğiz. Bu güzel faaliyetten dolayı Kadınlar Platformu'nu yürekten tebrik ediyorum" dedi. Deniz Feneri 27 Ocak - 6 Şubat tarihleri arasında düzenlenen olan Kış Oyunları süresince açtığı stant ve ebru atölyesi ile yerli ve yabancı ziyaretçileri Deniz Feneri Derneği´nin çalışmaları, Erzurum ve ebru sanatı hakkında bilgilendirdi.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.