Deniz Feneri Derneği 14. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

26-04-2022

14. Olağan Genel Kurul Toplantısı neticesinde Av. Mehmet Cengiz Beyefendi’nin Genel Başkanlığı’nda devam etme kararı aldı.

Deniz Feneri Derneği, yeryüzünde yardıma muhtaç son kişiye ulaşıncaya kadar durmaksızın çalışmayı ilke edinerek çeyrek asrı aşkın süredir kıtalar ötesine ulaşan yürüyüşüne, gerçekleştirilen 14. Olağan Genel Kurul Toplantısı neticesinde Av. Mehmet Cengiz Beyefendi’nin Genel Başkanlığı’nda devam etme kararı aldı.

Gerçekleştirilen Genel Kurul ile yeni dönem Yönetim Kurulu; Av. Mehmet Cengiz, Coşkun Yıldız, Av. İsmail Tuğrul, Ali Karayılan, Mehmet Fındıkçı, Av. Mehmet Cihan, Muhammed Faruk Durmuş, Muhammet Ammar Çetin, Osman Acun, Hüseyin Cerrahoğlu, Ali Reyhan Esen, Nedret Demir, Emre Durgut ve Dr. Mahmut Sami Kanbaş Beyefendiler olarak belirlendi.

Toplamda 63 üyenin katılım sağladığı genel kurula Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Av. İbrahim Taşkın, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Başkanı Mehmet Yıldız, ASSAM Başkan Yardımcısı Emekli Albay Ersan Ergür, İHH Başkan Yardımcısı Said Demir, Eğitim Bir-Sen İstanbul İl Başkanı Talat Yavuz, Hayat Vakfı Başkanı Ahmet Özdemir, UHUB Genel Sekreteri Av. Necati Ceylan, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Korkusuz, Hukukçular Derneği Genel Başkanı Av. Ahmet Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Abdurrahman Ensari Beyefendiler iştirak etti.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz Beyefendi, gerçekleştirilen genel kuruldaki konuşmalarında şu ifadelerde bulundu:

Allah mazlum ve muhtaçlara ulaşırken bizlere destek veren tüm hayırseverlerimizden razı olsun. Burada ÜLKER ailesine ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Beş yıldır gıda ile alakalı çalışmalarımızın çok büyük bir kısmını ÜLKER ailesi vesilesi ile karşılıyoruz. Bize her ay ulaştırdıkları on bin paket gıdayı Türkiye’nin 81 ilindeki tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. İki bin yetimin harçlığını onlar vesilesi ile karşılıyoruz. LC Waikiki’yi de özellikle zikretmek istiyorum. Üç yıldır LC Waikiki tarafından bizlere ulaştırılan kıyafetler yoksulları sarmamız, onları yaz-kış iyilikle kuşatmamızı sağlıyor.Bu Ramazan ayında 30 ülkeye iyilik seferine çıktık. Pandemi döneminde partnerlerimiz ile ulaştırdığımız yardımları şimdi Deniz Feneri Ailesi olarak sahiplerine teslim ediyoruz. Bu anlamda Ramazan ayımız çok bereketli geçiyor. Bazı arkadaşlarımız hala gönüllü olarak gittikleri ülkelerde iftar sofraları kuruyorlar, gıda yardımları ulaştırıyorlar, yetim yavrularımıza bayram harçlığı veriyorlar ve hala orada dua almaya devam ediyorlar.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam