Haberler

Deniz Feneri Derneği Afganistan İyilik Treni İçin Seferber Oldu

21-01-2022

Deniz Feneri Derneği, zor günler geçiren Afganistan halkına Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşviki ve AFAD’ın koordinasyonunda yola çıkacak olan 700 tonluk acil yardım malzemesini taşıyan “İyilik Treni” için seferber oldu.

Deniz Feneri Derneği, Afganistan’da yaşanan kuraklık, sel, sert hava şartları ve iç çatışma ile dış yardımların kesilmesinden kaynaklı halkın çetin imtihanlarla karşı karşıya kaldığı şu dönemde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşviki ve AFAD’ın koordinasyonunda yola çıkacak 700 tonluk acil yardım malzemesini taşıyan “İyilik Treni” için seferber oldu.

Deniz Feneri Derneği olarak lojistik birimlerimizde hummalı bir çalışma ile yetiştirilen toplamda 80 tonluk acil giysi ve gıda yardımı İyilik Treni 'ne ulaştırıldı.

Gerçekleştirilen yardım çalışmaları ve Afganistan’da gitgide aciliyetini arttıran insani yardım faaliyetleri ile alakalı Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Fatih Şanal Beyefendi düşüncelerini şöyle ifade etti:

“İç savaş ve kıtlığın getirdiği sıkıntılarla zor durumda olan Afganistan halkı, çetin kış şartlarında acil yardıma ihtiyaç duyuyor. Deniz Feneri Derneği olarak AFAD koordinasyonunda Afganistan’a ulaştırılacak olan ‘İyilik Treni’ çalışmasına 80 tonluk giysi ve gıda yardımı teslim ettik. Yeryüzündeki son ihtiyaç sahibine ulaşıncaya dek durmadan mücadele etmeyi ilke edinen derneğimiz, dün olduğu gibi bugün de Afganistanlı kardeşlerimiz için çalışmalarını sürdürüyor. Açılan yaraların sarılması ve Afganistan’ın yeniden güzel günlere kavuşturulması için iyiliğin iyileştirici gücüne inanarak bölge ile alakalı her türlü nakdi ve ayni yardımı arttırarak sürdürmenin gayretindeyiz.”

Sizler de “Afganistanlı Kardeşlerimize Acil Yardım” kampanyamıza destek olmak için SMS ile DESTEK yazıp 5560’a göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Toplam