HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Yozgatlı Yoksulları Sevindirdi
07-03-2017
Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Yozgatlı Yoksulları Sevindirdi

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Yozgatlı Yoksulları Sevindirdi

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi Yozgat’ta muhtelif yardımlar dağıtarak yoksulları sevindirdi.

Yozgat merkez, ilçe ve köylerinde tespit edilen 800 yoksul aileye gıda, giysi, barınma, nakit, eşya, eğitim ve temizlik malzemesinden oluşan yardımlar dağıtıldı.

 

Şube Koordinatörü Hamit Kunt, ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeye ilk günkü heyecanla devam ettiklerini belirterek şunları söyledi:

 

"Derneğimiz kurulduğu günden bugüne yurt içinde ve yurt dışında yardımlarına kesintisiz olarak devam ediyor. Arka sokaklarda unutulmuş, terkedilmiş ve ihtiyaç sahibi olduğu çoğu kimse tarafından bilinmeyen aileleri buluyor ve gereken yardımları yapıyor.

 

Bu bağlamda Yozgat’taki yoksul ailelerimize de hayırseverlerin bizlere emanet ettikleri yardımları ulaştırdık. Yozgat merkez, ilçe ve köylerinde bulunan İhtiyaç sahibi 271 aileye 38 bin 331 TL değerinde gıda, 237 aileden 1205 kişiye 197 bin 651 TL değerinde giysi, 5 aileye 360 TL’lik barınma, 12 aileye 3 bin 670 TL nakit, 7 aileye 1.695 TL değerinde eşya, bir aileye 189 TL değerinde eğitim ve 267 aileye 6 bin 372 TL değerinde temizlik malzemesi yardımı yaptık. Toplamda 800 aileye 248 bin 267 TL değerinde insani yardım ulaştırmış olduk. Bizler hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında bir iyilik köprüsüyüz. Yardımların sürekliliği için desteğini esirgemeyen hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz."

 

Deniz Feneri, her yıl on binlerce aileye aynî ve nakdi yardımlarla umut ışığı olmaya devam ediyor.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.