HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri Derneği, Dünya Yetimler Günü'nü Coşkuyla Kutladı
18-04-2022
Deniz Feneri Derneği, Dünya Yetimler Günü'nü Coşkuyla Kutladı

Deniz Feneri Derneği, Dünya Yetimler Günü'nü Coşkuyla Kutladı

Deniz Feneri Derneği, 15 Ramazan  Dünya Yetimler Günü'nü 400 yetime oyun ve eğlence programı düzenleyerek coşkuyla kutladı.

Deniz Feneri Derneği, 15 Ramazan  Dünya Yetimler Günü'nü 400 yetime oyun ve eğlence programı düzenleyerek coşkuyla kutladı.  Bayrampaşa Davet Evi'nde düzenlenen programa,  İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner katıldı.

 

İftar programı öncesinde yetim yavrularımızın eğlenmesi maksadıyla gerçekleştirilen çeşitli orta oyunları ve gösterilere  Bakan Süleyman Soylu, Vali Ali Yerlikaya ve Deniz Feneri Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz'in eşliği yetimlerimiz için büyük sürpriz oldu.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile açılışı yapılan programımız iftar yemeği ikramı sonrası Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Sayın Av. Mehmet Cengiz Beyefendi’nin açılış konuşması, bu güzel organizasyona ev sahipliği yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Sayın Atilla Aydıner Beyefendi’nin selamlama konuşması, İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya Beyefendi’nin konuşmaları ve derneğimize hiçbir zaman desteğini eksik etmeyen İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu Beyefendi’nin günün anlam ve önemine binaen gerçekleştirdikleri konuşmaları ile devam etti.

 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dünyadaki haksızlıkları giderebilmek üzere adım atabilecek, dünyaya sesini duyurabilecek yegane ülkelerden birinin Türkiye olduğunu belirterek, "Işığı açık tutarsak etrafımızdakiler hayırda toplanacaktır. Eğer biz bir şeye müdahale etmezsek, ayakta sağlam durmazsak Suriye, 100 yıl daha böyle gider çünkü gitmelerini istiyorlar. Irak'ta bu karmaşıklıklar 100 yıl daha devam eder. İran'a ambargo 100 yıl daha devam eder" dedi. Deniz Feneri Derneğince "Ramazan 15 Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla düzenlenen iftar programına katılan Bakan Soylu, "Dünyanın hangi noktasına gidersek gidelim Deniz Feneri ve Deniz Fenerine benzeyen yardım kuruluşları oralarda verilen emirleri yerine getiriyorlar, bizim yardım köprümüz oluyorlar, bizi zırhlıyorlar." diye konuştu. İdlib'de 3,9 milyon insan olduğunu dile getiren Soylu, "Siz nereden geldiniz?' diyorum, 'Halep'ten, Humus'tan.' diyorlar. Halep ve Humus'ta yaşayabilmek mümkün değil. Biz komşumuza sırtımızı dönecek bir millet değiliz. Yüzyıllar boyunca aynı sancağın altına yaşadığımız, kardeş olduğumuz insanları bırakacak mıyız?" dedi.

 

Şehit ailelerine plaket takdimiyle sona eren programımız ile alakalı dünyadaki tüm yetimleri sevgi ve merhametle kuşatmak için var gücüyle çalışarak Deniz Feneri Derneği’nin iyilik ışığını milyonlarca mazluma ulaştırmakta öncü olan Sayın Genel Başkanımız Av. Mehmet Cengiz Beyefendi duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti: "30 ülkede yetim sofraları kurduk, gıda dağıtımı yaptık. İnşallah çocuklarımıza bayram harçlıklarını da dağıtıp dualarla dönmüş olacaklar. Dünyanın neresinde savaş, göç ve muhtaç insan sıkıntı varsa Ülkemiz oraya gidip yarasını sarıyor. Bu bizim toplumumuzun geleceği için çok önemli bir özelliktir. Bin şehit için Afrikada su kuyusu açmaya karar verdik. 700 su kuyusu açtık. Bunların plaketlerini ise şehit yakınlarına vereceğizŞükürler olsun ki Deniz Feneri’nin 26. Ramazan’ında bu kutlu yürüyüşe yaraşır bir şekilde Dünya Yetimler Günü iftarımızı gerçekleştirdik. Bugün çok mutluyuz. Zira, dünyanın dört bir yanında açtığımız iftar sofralarında kardeşlerimiz Deniz Feneri’nin misafiri olarak iftar yapıyorlar. Geride kalan 25 yılda ülkemiz ve dünyanın 70 ülkesindeki mazlum ve mağdur milyonlarca kardeşimize hayırseverlerimizin emanetlerini ulaştırdık. Gerçekleştirilen her hayırda desteklerini hissettiğimiz ve bugün burada bizlerle birlikte yetim sofralarında buluşan tüm dostlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.