HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri Derneği körfeze açılıyor
03-02-2017
Deniz Feneri Derneği körfeze açılıyor

Deniz Feneri Derneği körfeze açılıyor

Deniz Feneri Derneği körfezin incisi Kocaeli'nde şube açtı.

Açılış törenine  derneğin Genel Başkanı Av Mehmet Cengiz ve Yönetimi tam kadro katılırken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak'ta açılışta hazır bulundu.

 

Deniz Feneri'nin Kocaeli temsilcisi olan Muhammed Çifci  yaptığı açıklamada Temsilcilik açılışına bağlı olarak  gezici giyim mağazasını da bölgeye getirdiklerini söyleyerek Türksoy AVM'nin alt katında 1 hafta boyunca önceden tesbit edilmiş 100 aileye giyim, gıda ve temizlik yardımı yapılacağını ifade ederek  İhtiyaç sahipleri arasında öncelikli olarak  12 suriyeli yetim çocuk ve onların anneleri faydalanacağını söyledi.

 

Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Ali Karayılangezici giyim mağazasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Bilindiği gibi Deniz Feneri Derneği yurtiçinde ve yurtdışında insani yardım çalışmaları yürütmektedir. Bu yardımların başında da gıda, sağlık, eğitim, barınma, nakit vb. yardımlar bulunmaktadır. Biz tüm ayni yardımları yoksul ailelerimizinevine teslim ediyoruz,

Nakit yardımları ise bankalar üzerinden yapıyoruz. Lakin giyim kişiye özeldir, bu sebeple ihtiyaç sahibi ailelerimizin giysi yardımlarını kendilerinin tercih edebilmesi için mağazalar açıyoruz. Bu mağazalar sayesinde seçme hakkı tanıyoruz.

 

Daha önceden yoksulluğu tespit edilmiş ailelerimizi giyim mağazalarımıza davet ediyoruz, onlar da tüm aile fertleriyle birlikte gelip istedikleri renk ve modeldeki giysilerini ücretsiz olarak alıyorlar" şeklinde konuştu.

 

Gezici giyim mağazasının açılışında yetim çocuklar tepeden tırnağa giydirilerek ailelerine de gıda ve temizlik yardımları yapıldı.

Açılışımıza katılan tüm dostlarımıza ve bize bu imkanı sağlayan bağışçılarımıza çok teşekkür ederiz.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.