HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri Derneği, Öz Sağlık-İş Sendikası ile Umut Köprüsü Engelliler Okulu İnşa Protokolü İmzaladı
02-06-2022
Deniz Feneri Derneği, Öz Sağlık-İş Sendikası ile Umut Köprüsü Engelliler Okulu İnşa Protokolü İmzaladı

Deniz Feneri Derneği, Öz Sağlık-İş Sendikası ile Umut Köprüsü Engelliler Okulu İnşa Protokolü İmzaladı

Deniz Feneri Derneği, Gazze’de engelli çocuklar adına hizmet veren Öz Sağlık-İş Sendikası ile birlikte Deniz Feneri Umut Köprüsü Engelliler Okulu inşası için protokol imzaladı.

Deniz Feneri Derneği, Gazze’de engelli çocuklar adına hizmet veren Öz Sağlık-İş Sendikası ile birlikte Deniz Feneri Umut Köprüsü Engelliler Okulu inşası için protokol imzaladı.

 

Deniz Feneri Derneği, otistik, felçli, işitme, görme ve bedensel engelli 250 yavrumuzun eğitim göreceği ve rehabilitasyon hizmeti alabileceği tam teşekküllü modern bir engelli okulu inşa etmek için harekete geçti.

 

Deniz Feneri Ankara Şubesi koordinatörlüğünde Hak-İş Sendikasına bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası ile atılan imzalar ile başlatılan proje, nihayete erdiğinde 650.000 nüfuslu Gazze’de 1050 m² içinde 250 öğrenci kapasiteli okul inşa edilmiş olacak. İlkokul ve ortaokul düzeyinde erkek – kız olarak eğitim verecek olan Deniz Feneri Umut Köprüsü Engelliler Okulu projesi 18 derslik, yemekhane, kütüphane, idareci ofisler, rehabilitasyon sınıfı, terapi sınıfı, bilgisayar sınıfı, lavabo ve tuvaletlerden oluşuyor. İşletmesini Jusoor Al- Amal adlı kuruluşun üstleneceği projenin toplam maliyeti ise 390.230 Euro. İşte bu büyük, devasa projeyi ise Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonu olan Hak-İş’e bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası üstlendi.

 

 Öz Sağlık-İş Sendikası ile Deniz Fener Derneği arasında imzalanan protokolde Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz Beyefendi duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi:

Bir engelli babası olarak Gazze’de Umut Köprüsü Engelliler Okulu inşası iş birliği protokolü imzalamanın mutluluğunu yaşamaktayım.Bu hayırlı proje, engelli çocuklarımıza vereceği hizmet kadar anne-babalarını özgürleştirme açısından da çok büyük görevler ifa edecek ve çok büyük hayır dualar alacaktır.”

 

İmzalanan protokol töreninde Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ise duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi:

Öz Sağlık-İş Sendikamız ile Deniz Feneri Derneği güzel bir iş birliğine imza atıyor. Bu da bizi oldukça mutlu ediyor. Bu okulla Filistin’de, Gazze’de bütün sorunlar çözülmüyor ama bir karanlığa küfür etmektense bir tane mum yakmak gerekiyor. Biz bu okulla bir mum yakıyoruz. Oradaki mumlar inşallah büyüyecek, zalimlerin zulmünün ateşini söndürecek.”

 

Deniz Feneri Derneği ve Öz Sağlık-İş Sendikası arasında imzalanan protokol ile yapılacak olan Umut Köprüsü Engelliler Okulu, Gazze’deki engelli kardeşlerimizi hayata bağlayan, sosyalleşmelerine vesile olan bir nevi köprü olacak.

 

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.