Deniz Feneri Gönüllüleri Dünyanın 32 Ülkesinde | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri Gönüllüleri Dünyanın 32 Ülkesinde
12-09-2016
Deniz Feneri Gönüllüleri Dünyanın 32 Ülkesinde

Deniz Feneri Gönüllüleri Dünyanın 32 Ülkesinde

Uzak Doğudan,  Asya’ya, Afrika’dan, Balkanlara yükü iyilik olan gönüllülerimiz bu kurban bayramını da evlerinde aileleri ile değil hiç tanımadıkları Müslüman kardeşleri ile geçirmek için yollara düştüler.

 

Ekipler görevli oldukları ülkelere ulaştılar, bayram namazında saf tuttular, kurban kesimlerine ve dağıtımlarına başladılar.

 

Bağışçılarının emanetlerini mazlumlara ulaştırmanın huzuruyla gönüllülerimiz bütün gücüyle dünaynın dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor.

 

Deniz feneri Derneği Genel Başkanı Av.Mehmet Cengiz yaptığı açıklamada şunları söyledi, Bugün dünyanın kan, gözyaşı olan mazlum coğrafyalarında Deniz Feneri Derneği ve diğer STK lar kurbanı vesile kılarak milyonlarca insana barış götürüyor, iyilik götürüyor.
Gönüllülerin gittikleri coğrafyaların masum ve mazlum insanlarının dualarını ise Türkiye’ye getiriyorlar.

 

Kurban; bireysel  bir ibadet olmakla beraber  ‘’son yoksula ulaşana dek’’ kapı kapı ziyaret edilen ihtiyaç sahibi aileler vasıtasıyla büyük bir gönüllü hareketine dönüşmüştür.
Bu organizasyon aynı zamanda kardeşlik bağlarını güçlendiren, mesajı “barış” olan bir harekettir.

 

Bu imkânı oluşturan ise halkımızın merhamet elidir.

Kurban ibadetini vekâlet yolu ile yerine getirmek üzere yolara düşen,

Dünya’nın dört bir yanına giderek Müslüman ihtiyaç sahipleri ile Bayram namazına duran, vekâlet kurbanları kesen, dağıtan gönüllülere, bağışçılara sahiplerine duaya vesile oldukları için şükran borçluyuz.

 

Deniz Feneri Derneği olarak Türkiye’de Amasya, Ankara ve Erzurum’da

Türkiye dışında ise Deniz Feneri Derneği bu yıl; Çad, Etiyopya, Fildişi Sahili, Gana, Kenya, Moritanya, Nijer, Somali, Sudan, Tanzanya, Uganda, Afganistan, Bangladeş, Endonezya, Filipinler, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Sri Lanka, Tayland-Patani, Arnavutluk, Bosna, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Filistin, Irak, Lübnan, Suriye, Yemen’de kurban kesecek.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.