Deniz Feneri Konya’da 321 Aileye Muhtelif Yardımlar Dağıttı | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri Konya’da 321 Aileye Muhtelif Yardımlar Dağıttı
24-10-2016
Deniz Feneri Konya’da 321 Aileye Muhtelif Yardımlar Dağıttı

Deniz Feneri Konya’da 321 Aileye Muhtelif Yardımlar Dağıttı

Deniz Feneri, Konya’da 321 aileye gıda, giysi, barınma, nakit, eşya, eğitim ve temizlik malzemelerinden oluşan muhtelif yardımlar dağıttı.

 

 

Deniz Feneri Derneği, Türkiye'nin dört bir yanında hayata geçirdiği gıda, eğitim, sağlık, barınma alanlarındaki projeleriyle; kurduğu misafirhaneler, aşevleri, giyim mağazaları, yürüttüğü meslek edindirme programları ile ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt şunları söyledi: “Derneğimiz kurulduğu günden bu yana şubeleri, temsilcilikleri, gönüllüleri ve bağışçılarıyla birlikte ülkemizde ve dünyada yardıma muhtaç milyonlarca insanın yüreğine sevinç koydu.

 

Derneğimiz, yoksul aileler için köy köy kasaba kasaba dolaşmaya devam ediyor. Yoksul ailelerin yaptıkları müracaatların titizlikle incelenerek yapılan araştırmalardan sonra, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere gıda, giyim, nakit, sağlık, eğitim ve barınma yardımları yapıyor. Deniz Feneri Ankara Şubesi olarak Konya’da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere muhtelif yardımlar dağıttık.

 

Dağıtımlar kapsamında; 160 aileye 23.821,00 TL değerinde gıda, 149 aileden 867 ferde 124.686,00 TL değerinde gıda, 2 aileye 1.500,00 TL değerinde barınma, 7 aileye 2.915,00 TL değerinde nakit, 1 aileye 700,00 TL değerinde eşya, 1 aileye 290 TL değerinde eğitim ve 30 aileye 2.534,00 TL değerinde temizlik malzemesi  yardımı ulaştırıldı. Konya’daki ihtiyaç sahiplerine yapılan insani yardımların toplam değeri 156.446.00 TL’dir.

Bu vesileyle, yardım alan aileler adına bütün bağışçılarımıza teşekkür ederiz.”

 

Yardıma muhtaç ailelere ulaşarak yardım eli uzatan Deniz Feneri, hem yurt içinde hem de yurt dışında yardımlarına devam ediyor.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.