Haberler

Deniz Feneri Kurbanlarınızı Yoksullara Ulaştırıyor

09-10-2010

Yıllardır kendisine emanet edilen iyilikleri gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Deniz Feneri bu yıl da hayırseverlerin kurbanlarını ...

Yıllardır kendisine emanet edilen iyilikleri gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Deniz Feneri bu yıl da hayırseverlerin kurbanlarını keserek yoksullara dağıtacak.

Yıllardır kendisine emanet edilen iyilikleri gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Deniz Feneri bu yıl da hayırseverlerin kurbanlarını keserek yoksullara dağıtacak. Deniz Feneri´nin 2010 Yılı Kurban organizasyonu başladı. Deniz Feneri Derneği hayırseverlerin kurban vekâletlerini İslami kurallara uygun olarak yerine getiriyor. Kesim sırasında Deniz Feneri yetkilileri, noter ve veteriner hazır bulunuyor. Kurban etleri ülkemizin dört bir yanındaki dul, yetim ve öksüzler başta olmak üzere, Deniz Feneri tarafından yoksulluğu tespit edilmiş on binlerce aileye dağıtılıyor. Deniz Feneri bu yıl, Türkiye içinde 10 farklı ilde, Türkiye dışında Pakistan, Filistin, Afrika ve Balkanlar´da kurban kesimi gerçekleştirecek. Kurban bayramı boyunca Türkiye´nin 7 bölgesinde yaklaşık 20.000 aileye kurban eti ulaştırılacak. Kurban hisse bedeli Deniz Feneri, yurt içi kurban organizasyonunda hisse bedelini 380 TL, yurt dışı kurban hisse bedelini 220 TL olarak belirledi.

Kurban Kesim Bilgilendirmesi Deniz Feneri yıllardır bağışçılarını, kurbanı kesilir kesilmez sms ile, kurban bayramı sonrasında ise kurban kesim sertifikası ile bilgilendiriyor. Derneğin bu uygulaması 2010 yılında da devam edecek. Deniz Feneri ayrıca kurban bayramı sonrasında bağışçılarına isimlerinin okunarak kurbanlarının kesildiğini, etlerin paketlenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını gösteren, kişiye özel görüntüler de ulaştıracak. Özel Projeler Deniz Feneri 2010 Kurban Organizasyonu içerisinde hayatında ilk kez kurban kesecekler için ilk kez "İlk Kurbanım", çocuklar için "Bayramlık" ve yetimler için "Bayram Harçlığı" gibi özel projeleri de hayata geçirecek. 2 Dakikada Kurban Bağışı Deniz Feneri, bağışçılarına iki dakikada kurban bağışı yapma imkanı sunuyor. www.denizfeneri.org.tr adresli internet sitesinden 0212 414 60 60 no´lu çağrı merkezinden ya da 0212 510 90 90 no´lu telebağış hattından Deniz Feneri´ne kredi kartı ile 2 dakikada kurban bağışı yapmak mümkün. Deniz Feneri, kredi kartı kullanmayan bağışçıları için de Halkbank, Türkiye Finans, Ziraat Bankası, Kuveyt Türk, Albaraka Türk ve Vakıfbank şubelerinden tahsilat ekranları sayesinde kolayca bağış yapma imkânı sunuyor. Deniz Feneri´ne ayrıca Garanti, Yapı Kredi, Akbank, Fortis, Bank Asya, İş Bankası, Denizbank aracılığıyla da kurban bağışı yapılabiliyor.

(Not: Bu bankalardan yapılan kurban bağışlarının dekontunu derneğin 0212 415 61 61´e fakslamak gerekiyor.) Deniz Feneri Derneği´ne, ayrıca çeşitli noktalarda açılacak tanıtım ve bağış kabul stantlarından ve dernek merkezlerinden de kurban bağışı yapılabiliyor.

Toplam