Deniz Feneri'nden Afetzedelere Prefabrik Konut | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri'nden Afetzedelere Prefabrik Konut
19-10-2011
Deniz Feneri'nden Afetzedelere Prefabrik Konut

Deniz Feneri'nden Afetzedelere Prefabrik Konut

Deniz Feneri Antalya'da sel felaketinin vurduğu Haskızılören köyünde evlerini kaybeden vatandaşlar için tarafından prefabrik afet konutları...
Deniz Feneri Antalya'da sel felaketinin vurduğu Haskızılören köyünde evlerini kaybeden vatandaşlar için tarafından prefabrik afet konutları kuruyor.

Deniz Feneri Antalya'da sel felaketinin vurduğu Haskızılören köyünde evlerini kaybeden vatandaşlar için prefabrik afet konutları kuruyor. Deniz Feneri, Antalya'da bir hafta önce şiddetli yağışın ardından oluşan selde 4 kişinin öldüğü, 2 kişinin ise kaybolduğu Serik ilçesine bağlı Haskızılören köyünde yaraları sarıyor. Deniz Feneri Derneği Antalya Temsilciliğinin yaptığı incelemelerde 22 ailenin evinin yıkıldığı ve öncelikli sorunun barınma olduğu tespit edildi. Yaşanan felaket sonucu 46 evin hasar gördüğü Haskızılören köyünde, Deniz Feneri Derneği tarafından, evleri selden zarar gören vatandaşların kalıcı konutlara taşınacağı zamana kadar yaşamlarını sürdürecekleri bir mekan inşa edilmesi için çalışma başlatıldı. Antalya Valiliği ile görüşen dernek temsilcileri, prefabrik evler kurabilmek için gerekli izni aldı. Deniz Feneri Derneği Ankara Temsilciliği'nden bölgeye giden 6 kişilik bir ekibin yanı sıra tırlarla bölgeye sevkiyatı yapılan prefabrik afet konutları bölgeye ulaştı. Ekipler, tırlardaki malzemeleri indirdikten sonra montaj çalışmalarına başladı. Afetzede ailelere prefabrik afet konutlarıyla birlikte, ranza, yatak, uyku seti, masa, sandalye, halı, mutfak malzemesi, ısıtıcı, gıda ve giyim gibi yardımlar da yapıldı.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.