Haberler

Deniz Feneri'nden Van'daki Öğrencilere Yardım

10-01-2009

Deniz Feneri'nden terör nedeni ile Hakkâri ve Çukurca'dan Van'a göç etmiş yoksul ailelerin çocuklarına yardım. Deniz Feneri, imkânsızlık...

Deniz Feneri'nden terör nedeni ile Hakkâri ve Çukurca'dan Van'a göç etmiş yoksul ailelerin çocuklarına yardım. Deniz Feneri, imkânsızlık nedeni ile karda kışta terlikle okullarına devam etmeye çalışan çocuklara yardım etti.

Deniz Feneri 'nden terör nedeni ile Hakkâri ve Çukurca'dan Van'a göç etmiş yoksul ailelerin çocuklarına yardım. Deniz Feneri , imkânsızlık nedeni ile karda kışta terlikle okullarına devam etmeye çalışan çocuklara yardım etti. Van ili Vali Adnan Darendeliler İlköğretim Okulu'nda eğitim gören çocuklar imkânsızlıklar nedeni ile ağır kış şartlarına rağmen terlik, lastik ya da yırtık ayakkabı ile okullarına devam etmeye çalışıyorlardı. Doğu Anadolu Temsilciliğimiz, okul ile irtibata geçerek 98'i yetim olan 308 öğrenci için hazırlıklara başladı. Çocuklar için 5701 parçadan oluşan kışlık mont, bot ve diğer giyim malzemeleri ile beraber kırtasiye malzemesi hızla çocuklara ulaştırıldı. 57 bin 500 TL tutarındaki yardım zor şartlarda eğitim görmeye çalışan öğrencilere teslim edildi. Yapılan yardımlar sayesinde Vali Adnan Darendeliler ilköğretim okul'undaki öğrenciler bu kışı üşümeden rahat bir şekilde geçirebilecekler. Deniz Feneri , okumaya çalışan öğrencilerimize destek olmaya devam edecek.

Toplam