Deniz Feneri'nden Yeşilay'a ziyaret | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri'nden Yeşilay'a ziyaret
21-02-2013
Deniz Feneri'nden Yeşilay'a ziyaret

Deniz Feneri'nden Yeşilay'a ziyaret

Deniz Feneri Derneği Başkanı Av. Mehmet Cengiz beraberinde Dernek Başkan Yardımcısı Recep Koçak ve Genel Sekreter İbrahim Altan ile birlikte...
Deniz Feneri Derneği Başkanı Av. Mehmet Cengiz beraberinde Dernek Başkan Yardımcısı Recep Koçak ve Genel Sekreter İbrahim Altan ile birlikte Yeşilay'ı ziyaret etti.

Deniz Feneri Derneği Başkanı Av. Mehmet Cengiz beraberinde Dernek Başkan Yardımcısı Recep Koçak ve Genel Sekreter İbrahim Altan ile birlikte Yeşilay'ı ziyaret etti. Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman'a tebrik ziyaretinde bulunan Dernek Yöneticileri Yeşilay gibi 93 yıllık bir kurumun bağımlılıklara karşı verdiği mücadele hizmetlerinin çok ulvi olduğunu dile getirdi. Yeşilay faaliyetlerini arttırma noktasında şubeleşmeye önem verilmesine dikkat çeken Dernek Yöneticileri tüm illerde şubelerin daha aktif olması için Genel Merkez'in şubeler üzerinde koordinasyonu iyi sağlaması gerektiğini belirtti. Kimsesiz çocuklara yönelik yapacakları projeden bahseden Dernek Başkanı Cengiz şunları kaydetti: Sokaktaki kimsesiz çocuklar uyuşturucu maddelere yöneliyorlar. Bizler dernek olarak o çocukları dışarıdan içeriye alacak, onları bir mekân sahibi yapacak bir projenin hazırlıkları içerisindeyiz. Proje kapsamında madde bağımlısı olan çocuklarımız için ise tedavi ve terapi uygulayıp, onları bu zararlı maddelerin etkisinden kurtarmaya çalışacağız. Uyuşturucu ve uçucu maddelerin çocuklar için bir tehlike olduğunu dile getiren Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman, bu tür bağımlılığa sokaklarda tiner gibi uçucu maddelerle başlayabilen çocuklar için Derneğin bu kapsamda yapacağı projenin çok faydalı olacağını belirtti. Yeşilay olarak alkol, sigara gibi gündem oluşturan konularda basının Yeşilay'a olan ilgisinin yoğun olduğunu söyleyen Karaman, uluslararası arenada da Yeşilay görünürlüğü ve faaliyetlerini arttırmak için yurtdışı açılımları için girişimlerde bulunduklarını ifade etti. Görüşmede yer alan Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Dr. M. Akif Seylan ise bağımlılık tedavilerine değindi. Bağımlılık aşamasına gelenlerin sadece %10'nun tedavi için başvurduğunu söyleyen Seylan, tedavi edilen hastaların ise %30'unda başarı elde edildiğini belirtti.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.