Deniz Feneri´nden Yuva Sıcaklığında Bir Proje | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri´nden Yuva Sıcaklığında Bir Proje
30-05-2007
Deniz Feneri´nden Yuva Sıcaklığında Bir Proje

Deniz Feneri´nden Yuva Sıcaklığında Bir Proje

Güzel Evim

Düşünün bir, yıllardır yuva diyerek hayatınızı geçirdiğiniz, hiç değilse "başımın üzerinde bir çatı var" dediğiniz evinizin artık ömrünü tamamlamak üzere olduğunu ve er geç yuvanızı terk etmek zorunda kalacağınızı bilseniz ne yapardınız?
Ya da pencerelerinizin altlarından esen rüzgarın çocuklarınızı hasta ettiğini, duvarlardaki deliklerden evinize giren farelerin, gözünüzün nuru çocuklarınızı ısırması tehlikesini. Delik çatıdan sızarak, sizi tatlı uykunuzdan uyandıran yağmur sularını... Evinizde bunların tamiri için gereken malzemeleri alabilecek para, bu hasarları tamir edebilecek bir eş ya da bir baba varsa sorun yok tabii. Çatlaklar sıvanır, çatı aktarılır, pencerelerin altı izole edilir, eviniz tekrar eski sıcaklığına kavuşur.
Peki ya paranız yoksa, daha da önemlisi evinizde bunları yapabilecek bir baba ya da erkek yoksa? Eşiniz sizi erkenden çocuklarınızla yalnız bırakıp göçmüşse bu dünyadan? Ya da hastaysanız, bunları yapacak gücünüz ya da yaptıracak parayı kazanacak bir işiniz yoksa? Tüm bu ihtimalleri düşündüğünüzde duvardaki ya da pencere altındaki bir küçük delik ne büyük bir sorun, ne içinden çıkılamaz bir problemdir. Deniz Feneri Derneği, Güzel Evim projesi ile dul, yetim ve hastalar başta olmak üzere, evi için tamirat gereken ihtiyaç sahibi ailelerin de imdadına koşuyor. Önce ailenin tamirat talebi alınıyor. Güzel Evim Proje ekibinden bir görevli yanına sorunu çözebilecek ustayı da alıp eve gidiyor. Ev inceleniyor, evdeki sorun ve sorunun çözülmesi için yapılması gerekenler tespit ediliyor. Çıkarılan envantere göre farklı firmalardan ve ustalardan fiyat teklifleri alınıyor. En uygun teklif değerlendirilerek, evler yenilenerek yeniden huzurla yaşanılır mekanlara dönüştürülüyor. Derneğimiz, ihtiyaç sahiplerine, ihtiyaç duydukları her alanda destek olmaya devam ediyor.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.