Deniz Feneri Pakistan Yardım Konvoyu Yola Çıktı | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri Pakistan Yardım Konvoyu Yola Çıktı
06-11-2010
Deniz Feneri Pakistan Yardım Konvoyu Yola Çıktı

Deniz Feneri Pakistan Yardım Konvoyu Yola Çıktı

Deniz Feneri Pakistan Yardım Konvoyu bugün yola çıktı. Konvoy Pakistan halkına 2 milyon 369 bin 200 Liralık ayni yardım malzemesi, ilaç ve ...
Deniz Feneri Pakistan Yardım Konvoyu bugün yola çıktı. Konvoy Pakistan halkına 2 milyon 369 bin 200 Liralık ayni yardım malzemesi, ilaç ve medikal malzeme götürüyor.

Deniz Feneri Pakistan Yardım Konvoyu bugün yola çıktı. Konvoy Pakistan halkına 2 milyon 369 bin 200 Liralık ayni yardım malzemesi, ilaç ve medikal malzeme götürüyor. Deniz Feneri Derneği, her zaman destek olduğu Pakistan Halkına yardım ulaştırmak için bir kez daha yola çıktı. 12 yıldan beri dünyanın neresinde olursa olsun yoksullar ve ihtiyaç sahipleri için yardıma koşan Deniz Feneri, yüzyılın sel felaketini yaşayan Pakistan halkı için bir kez daha devrede. Deniz Feneri Anadolu Lojistik Merkezi´nden çıkan 2 tırlık konvoya 1 tır da Ankara´da bulunan Deniz Feneri Orta Anadolu Lojistik Merkezi´nden eklenecek. Deniz Feneri Pakistan Yardım Konvoyu, yardımlarını selden zarar gören Pencap Bölgesi´ndeki Multan, Muzaffargarh, Leyya ve Basira şehirlerinde dağıtacak. Konvoyda 3 ton gıda, 21 bin kişi için giyim, ev eşyası (battaniye, yorgan, halı, mutfak eşyası... vs) jeneratör, kırtasiye seti, tıbbi malzeme ve Yeryüzü Doktorları işbirliği ile toplanılan ilaç yardımları bulunuyor. Deniz Feneri´nin 2010 yılı Pakistan sel afeti ile ilgili yardımları Deniz Feneri, sel felaketine maruz kaldığı ilk günden beri yalnız bırakmadığı Pakistan´da çalışmalarını sürdürüyor. o Afetin ilk günlerinde Pakistan´ın Charsadda bölgesinde 3.000 kişiye gıda dağıtımı gerçekleştiren Deniz Feneri´nin gıda dağıtımları sürüyor. o Pakistan´da kesilmek üzere bağışlanan, adak, akika ve şükür kurbanlarının kesimi sürüyor. o Deniz Feneri Mobil Sağlık Ekibi; köy köy gezerek her gün 200 kişiye muayene ve ilaç hizmeti vermeye devam ediyor. o Pakistan´da dağıtılmak üzere bağışlanan fitre ve zekâtları da nakit olarak afetzedelere dağıtan Deniz Feneri bölgede 4 su kuyusu açtı. o Deniz Feneri, selden zarar gören Pencap Eyaleti´ne bağlı Leyya şehrinde 1200 aileye mensup 8400 kişiye halı tezgâhları ve gerekli malzemeleri vererek onlara ekmek teknesi sağlıyor. Projenin maliyeti yaklaşık 300.000 Dolar. o Leyya bölgesindeki 1000 aileye, günlük temiz su ihtiyaçlarını karşılamaları için su filtresi dağıtımı sürüyor. o Selde evleri tamamen yıkılan ya da zarar gören ailelere evlerini yeniden yapmaları ya da tamir etmeleri için inşaat malzemesi desteği veriliyor. o Hayırsever bir Deniz Feneri bağışçısının Pakistan´a ulaştırılmak üzere bağışladığı 15 ton un, bölgedeki bir fırında ekmek haline getirilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Deniz Feneri 2005 yılı Pakistan Yardımları o Deniz Feneri, 2005 yılında meydana gelen deprem sonrasında Pakistan´da çadır kentler kurmuş, sağlık hizmeti vermiş, 14 ilkokul, ortaokul, lise inşa etmiş, 10 blokluk Hazara Üniversitesi inşaatını yüzde 70 seviyesine kadar tamamlamıştı. Deniz Feneri ayrıca deprem sonrası yıkılan şehrin tekrar inşasına kalifiye insan gücü sağlamak amacıyla Uluslararası Çalışma Örgütü İLO ile birlikte erkekler için meslek edindirme, kadınlar için de el becerileri kursu düzenlemişti.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.