HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri Ramazan Bereketini Ülkemiz ve 27 Farklı Coğrafyada Yaşattı
02-05-2022
Deniz Feneri Ramazan Bereketini Ülkemiz ve 27 Farklı Coğrafyada Yaşattı

Deniz Feneri Ramazan Bereketini Ülkemiz ve 27 Farklı Coğrafyada Yaşattı

Deniz Feneri Derneği, 2022 yılında Türkiye ve 27 farklı ülkede ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve savaş mağduru 455.281 kardeşimize Ramazan ayının bereketini yaşattı.

Deniz Feneri Derneği, 2022 yılında Türkiye ve 27 farklı ülkede ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ve savaş mağduru 455.281 kardeşimize Ramazan ayının bereketini yaşattı.

 

Ramazan ayı boyunca ülkemizin dört bir yanında şube ve temsilciliklerimiz ile gönüllülerimiz sosyal incelemeleri yapılan ailelerimize yardım ulaştırmaya hız katarak devam etti. Bu kapsamda ülkemizde 55.086 kişiye gıda yardımı, 16.488 kişiye nakdi yardım, 10.269 kişiye temizlik yardımı, 6.924 kişiye giyim yardımı olmak üzere toplamda 88.767 ferde iyilik ulaştırdık.

 

Deniz Feneri Derneği olarak 2022 yılında Afganistan, Bangladeş, Benin, Bosna Hersek, Burundi, Endonezya, Etiyopya, Fildişi Sahili, Filipinler, Moro, Filistin, Gana, Kamerun, Kenya, Lübnan, Mali, Nijer, Pakistan, Sierra Leone, Somali, Sri Lanka, Suriye, Tanzanya, Togo, Uganda, Yemen ve Zimbabve olmak üzere 27 farklı ülkede yardım çalışmalarımızı sürdürdük.

 

Ramazan ayı boyunca 27 farklı ülkede 58.235 yetime iftar yemeği, 22 farklı ülkede 10.234 kişiye bayram harçlığı, 18 farklı ülkede 165.123 kişiye gıda yardımı, 15 farklı ülkede 125.742 kişiye nakdi yardım, 9 farklı ülkede 7.180 kişiye adak dağıtımı olmak üzere toplamda 366.514 fert ile bağışçılarımız arasında iyilik köprüsü olduk.

 

Çeyrek asrı aşkın süredir kıtalar aşarak mazlumlara iyilik ulaştıran derneğimizin 2022 yılı Ramazan faaliyetleri ile alakalı Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz Beyefendi duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

 

“Deniz Feneri, yeryüzünde yoksulluğun ve onulmaz acıların son bulması için çalışan ve Allah'ın izniyle son insanın yarası sarılıncaya dek mücadelesine devam edecek bir kardeşlik yürüyüşüdür.

Bu Ramazan da ülkemiz ve 27 farklı coğrafyada insanlığı iyilikle kuşattık. Çalınan her kapıda ayrı bir hikayeye şahitliğimiz bizleri tüm dünyada iyilik hikayeleri yazmak üzere azimlendiriyor.

İyilik yürüyüşümüzde sarp yokuşları birlikte aştığımız personel ve gönüllülerimize, menzilimizin ışımasına vesile olan hayırsever bağışçılarımıza şükranlarımı sunarım. Yetim yüreklerde ateşlediğimiz bayram sevincinin tüm Deniz Feneri Ailesi yuvalarına taşınmasını niyaz ederim.”

 

Mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi anlamakta bizleri terbiye eden mübarek Ramazan ayına veda ederken, iyiliğin yeryüzündeki yardıma muhtaç son kişiye ulaşıncaya dek üzerimizde bir vazife olduğunu tüm kardeşlerimize hatırlatır; hayırsever bağışçılarımıza, yardımsever gönüllülerimize ve vefakar Deniz Feneri Ailesinin tüm fertlerine teşekkürü borç biliriz.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.