Deniz Feneri Tacikistan´da... | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri Tacikistan´da...
19-02-2008
Deniz Feneri Tacikistan´da...

Deniz Feneri Tacikistan´da...

Deniz Feneri Derneği, İslam Konferansı İnsani Yardım Forumu çerçevesinde İslam Konferansı Teşkilatı ile yapılacak çalışma sonucu ortak...
Deniz Feneri Derneği, İslam Konferansı İnsani Yardım Forumu çerçevesinde İslam Konferansı Teşkilatı ile yapılacak çalışma sonucu ortak bir çağrı ile kalıcı çözümler konusunda işbirliği yapmayı planlamaktadır.

Deniz Feneri , son 30 yılın en soğuk kışını yaşayan Tacikistan´da hükümet yetkilileri, BM ve uluslararası yardım kuruluşları ile yaptığı görüşmeler sonucunda bazı tespitlerde bulundu: Krizin etkileri en yoğun olarak büyük şehirlerde hissedilmektedir. Şehirdeki ısınma, pişirme ve su pompaları elektriğe bağlı olduğundan uzun süreli elektrik kesintileri hayatı felç etmiş durumdadır. Krizin sonuçları en çok hastaneleri, yetimhaneleri, yatılı okulları, doğumevlerini ve çok katlı binaları etkilemektedir. Yaşanan kriz çok yönlü bir tabiata sahiptir ve bu yüzden çok farklı aktörlerin müdahalesini gerektirmektedir. BM; OCHA Ofisi, hükümet ve diğer sivil toplum kuruluşları ile bir koordinasyon çalışması yürütmekte ve 22 milyon dolarlık bir yardım çağrısı yapma hazırlığı içindedir. Havaların ısınması (buzların ve karların erimesi) ile sel ve toprak kaymaları beklenmekte ve bu duruma hazır olmak gerekmektedir. Acil ihtiyaçlar şunlardır: Bebek battaniyesi, küvez, ısıtmalı yataklar, jeneratör (5KW) ve jeneratör yakıtı, sağlık setleri, doğum setleri, temel gıda maddeleri, elektrikli ısıtıcılara alternatif ısıtıcılar (gazlı, kömürlü vs.) Deniz Feneri , İslam Konferansı İnsani Yardım Forumu çerçevesinde İslam Konferansı Teşkilatı ile yapılacak çalışma sonucu ortak bir çağrı ile kalıcı çözümler konusunda işbirliği yapmayı planlamaktadır.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.