Deniz feneri ve KEYDER El Ele Yardım Dağıtıyor | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz feneri ve KEYDER El Ele Yardım Dağıtıyor
06-10-2005

Deniz feneri ve KEYDER El Ele Yardım Dağıtıyor

5 Ekim 2005 Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Erzincan´da muhtaç durumda bulunan bin 519 aileye gıda ve giyecek yardımı yapılıyor.

Erzincan´da uzun zamandan bu yana yaptığı yardımlar ile adını sık sık duyuran Erzincan Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (KEYDER) tarafından yapılan girişimler neticesinde Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından tırlar ile yardım malzemesi yollandı.

Deniz Feneri´nin Erzincan´da yapmış olduğu yardımlar hakkında bilgi veren Deniz Feneri Erzincan Sorumlusu Fatih Angışhan, Deniz Feneri´nin kuruluş amaçları doğrultusunda yardımlar yapmaya devam ettiğini söyleyerek, "Görevlilerimizin tuttukları rapora göre ihtiyacı olan ailelere gıda, giyim, nakit, eğitim, sağlık, ev eşyası, yakacak, barınma yardımı, meslek edindirme ve beceri kazandırma kursları yapılmaktadır. Ayrıca Deniz Feneri Derneği, 20052006 eğitim yılında bütün çocukların okula gidebilmesi için Mavi Kelebek Projesi´ni tekrarlıyor. Erzincan´da da 600 ilköğretim öğrencisine yardımda bulunacağız." şeklinde açıklamada bulundu.

`81 il 40 bin Aile´ projesinin 2005 yılı yardımlarının da büyük bir hızla devam ettiğini belirten Angışhan, "Erzincan´da bin 519 aileye yardımda bulunacağız. Yardımların 198 ailelik bölümü dağıtılıyor. Yardım dağıtılacak ailelerin tespitinde ve yardım dağıtımında bizlere yardımcı olan KEYDER´e teşekkür ediyoruz. Geriye kalan ailelerin yardımları ise Zeytinburnu Lojistik Merkezimiz´den yola çıktı." diye konuştu.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.