Deniz Feneri Yardımlarında % 30 Artış | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri Yardımlarında % 30 Artış
03-07-2011
Deniz Feneri Yardımlarında % 30 Artış

Deniz Feneri Yardımlarında % 30 Artış

Erzurum'da gerçekleşen Doğu Anadolu gönüllü toplantısında Genel Başkan Yardımcısı Koçak, geçen yılın ilk 5 ayına göre dernek yüzde...
Erzurum'da gerçekleşen Doğu Anadolu gönüllü toplantısında Genel Başkan Yardımcısı Koçak, geçen yılın ilk 5 ayına göre dernek yardımlarının yüzde 30 arttığını söyledi.

Deniz Feneri Derneği, il il yaptığı gönüllü toplantılarından sonra bölgesel toplantılarla gönüllüleri ile buluştu. Bu kapsamdaki ilk toplantı 2 Temmuz 2011 Cumartesi günü, Erzurum'da bulunan Deniz Feneri Doğu Anadolu Bölge Temsilciliği'nde yapıldı. Deniz Feneri Genel Başkan Yardımcısı Recep Koçak ile Erzurum ve çevre illerde yaşayan Deniz Feneri gönüllülerinin katılımı ile gerçekleşen toplantının konusu Deniz Feneri faaliyetleri, yaklaşan Ramazan ayında uygulanacak projelere gönüllülerin nasıl destek verebilecekleriydi. Gönüllü, bağışçı ve yardım alanlarıyla ile kocaman bir aile olan Deniz Feneri, gönüllüleri ile; önümüzdeki dönemde ne tür çalışmalara imza atabilir, hayata geçirilmesi istenen yeni projeler var mıdır, daha çok yoksula ulaşabilmek için üretilecek çözümler nelerdir gibi başlıklar konuşuldu. Genel Başkan Yardımcısı Koçak, toplantı öncesinde yaptığı basın açıklamasında, bir kısım medyanın 2007 yılında Almanya'daki Deniz Feneri Derneği üzerinden Türkiye Deniz Feneri Derneği'ni iktidarı ve hükümeti yıpratmak adına yıpratıcı yayınlar yaptığını söyledi. Koçak, medyada yer alan olumsuz haberler nedeniyle dernek ayni ve nakdi bağışlarında gözle görülür bir düşüşün yaşandığını ifade etti. Genel Başkan Yardımcısı Koçak, bu yılın başından itibaren dernek bağışçı sayısıyla birlikte ayni ve nakdi yardımlarda geçen yılın ilk 5 ayına göre yüzde 30 artış yaşandığına dikkat çekerek, "Gelecek yıl yüzde 30'un üzerinde bir büyüme yaşayacağımızı umut ediyorum. Malum süreçte yaralandık, kan kaybettik. Bu yaralanmadan sonraki mücadelemiz başarılı oldu. Az sayıdaki medya ve sağ duyulu vatandaşlarımızın desteğiyle bu hale geldik. İyileşmemiz devam ediyor fakir, fukara, garip gureba adına şevkimiz artıyor." dedi. Doğu'da 200 Bin İnsana Yardımeli Uzattık Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Recep Koçak, dernek olarak Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 15 ilde 60 bin aileye ayni ve nakdi yardım ulaştırdıklarını ifade etti. Koçak, yaklaşık 200 bin insana 30 milyon TL tutarında yardım dağıttıklarını dile getirdi. Erzurum genelinde 8 bin aile ve 38 bin ihtiyaç sahibinin yardımına koştuklarını sözlerine ekleyen Koçak, "Bu iyilik hareketi, gönüllüleriyle, bağışçılarıyla vatandaşa yardım ediyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nde 200 bin yoksul vatandaşımıza nakdi ve ayni yardım yaptık. Ülke genelinde ise 500 bin aile hayırsever vatandaşlarımızın bağışlarıyla çeşitli ihtiyaçlarını gidermiştir." diye konuştu. Toplantıdan çıkan çözümlerin hayırlı olmasını temenni ediyor, gönüllülerimize katılımı için teşekkür ediyoruz.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.