Deniz Feneri Yozgat'ta iyilik dağıttı | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri Yozgat'ta iyilik dağıttı
16-05-2016
Deniz Feneri Yozgat'ta iyilik dağıttı

Deniz Feneri Yozgat'ta iyilik dağıttı

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi tarafından Yozgat il, ilçe ve köylerinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, barınma, nakit ve eşya dağıtımı yapıldı.

Dağıtımlar kapsamında 257 aileye gıda, 208 aileden 334 kişye giysi, 11 aileye barınma, 19 aileye nakit ve 6 aileye ise ev eşyası olmak üzere 196.000 TL’lik yardım organize edildi.

 

Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt, tüm çalışmaların aşama aşama kayıt altında olduğunu belirterek, "Derneğimiz tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere, imkanlar dahilin de yardım etmeye devam ediyoruz.

 

Bugün de Yozgat'ta  208 aileden 334 kişiye giysi, 11 aileye barınma, 19 aileye nakit ve 6 aileye ev eşyası olmak üzere 196.000 TL'lik yardım gerçekleştirdik. Bu yardımlar tabi ki bağışçılarımızın sayesinde gerçekleşti. Sebeb olanlardan Allah razı olsun" dedi.

 

Kunt açıklamasında, Deniz Feneri Derneği olarak ihtiyaç sahibi ailelere ellerinden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalıştıklarını söyleyerek, "Hedefimizde daha çok yardım dağıtmak, daha çok mağdura ulaşmak daha çok iyilik yapmak var.

Belirlenen ihtiyaç sahibi aileler, onlara verdiğimiz makbuzla gelip merkezimizden yardımlarını alırken Ankara dışından gelemeyen ihtiyaç sahibi ailelere ise yardımları bizzat ekiplerimiz elden teslim ediyor. Böylelikle bağışçılarımızın yaptığı yardımlar doğru ellere ulaşmış oluyor" diye konuştu.

 

Kurulduğu 1998 yılından bu yana şubeleri, temsilcilikleri, gönüllüleri ve bağışçılarıyla birlikte Türkiye'de ve dünyada yardım isteyen yüz binlerce sese herkesten önce cevap vermektedir.

 

İYİLİK ELLERİMİZ DÜNYANIN 63 ÜLKESİNE ULAŞTI

 

İnsanlığın iyilik merkezi Deniz Feneri Derneği bugüne kadar 63 ülkede ve Türkiye’nin bütün bölgelerinde 365 gün durmadan iyilik götürmeye, insanlığa hizmet etmeye devam ediyor. Afrika’da açtığı su kuyuları, mescitler ve okulların yanı sıra gıda yardımları şükür ve adak kurban kesimleri yapıyor. Mazlum coğrafyalardan yetim sahiplenmeye ve ülkemizin ihtiyaç sahibi vatandaşlarına ve PKK terörü yüzünden evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlarımıza kadar toplumun ihtiyaç sahibi bütün kesimlerine yardım götürmeye ve iyilik üretmeye aralıksız devam ediyor.

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.