HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Deniz Feneri’nden 30 Ülkede Ramazan Yardımı
31-03-2022
Deniz Feneri’nden 30 Ülkede Ramazan Yardımı

Deniz Feneri’nden 30 Ülkede Ramazan Yardımı

Deniz Feneri Derneği her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da ulaştıracağı yardımlarla Tükiye'de ve dünyada yüz binlerce ihtiyaç sahibi  Müslümanı mutlu edecek.

Deniz Feneri Derneği her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da ulaştıracağı yardımlarla Türkiye’de ve Dünyada yüz binlerce ihtiyaç sahibi  Müslümanı mutlu edecek.

 

Derneğimizin bu Ramazan hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü olduğu mübarek ayda Ramazan projeleri şöyle gerçekleşecek.

 

Gıda Yardımı

Bu proje kapsamında Ramazan öncesinde yurtiçi ve yurtdışında 15 bin aileye gıda kolisi dağıtımı yapılarak Ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Ramazan bereketini, gıda kolileri ile yoksul sofralarına taşımak isteyen hayırseverler, içinde kuru gıda ve kahvaltılık malzeme bulunan 300 TL’lik 4 kişilik aileye 1 aylık yetecek gıda kolilerinden bağışlayarak destek olabilirler.

 

5000 Yetime Bayram Harçlığı

Bu bayram beş bin yetim çocuk, Deniz Feneri’nin kendilerine ulaştıracağı 175 TL'lik bayram harçlığıyla mutlu olacak. Bu yetim çocukların dışında İdlib kırsalında bulunan yetim köyünde anneleriyle beraber kalan 300 yetime de harçlık dağıtılacak.

 

Suriyeli Kardeşlerimize Yardım

Suriye’de İdlib kırsalında binlerce Suriyeli aileye gıda dağıtımı  ve sıcak yemek dağıtımı yapılacak.

Derneğin her türlü ihtiyacını karşıladığı Suriye’deki Azez bölgesinde binlerce kişinin barındığı “Deniz Feneri Haremeyn” Esenler Köyü ve Ehli Şam” kampında gıda ve temizlik maddesi dağıtılacak.

 

Bayramlık

Dünya çocukları bayramlık hediyelerini alarak bayram sabahını yeni kıyafetleri ile karşılayacaklar. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da yüzlerce yetim ve yoksul çocuğu bayramlık kıyafetlerle sevindireceğiz. Bayramlık Projesi’ne destek vermek isteyen bağışçılarımız 300 TL karşılığında bir yetim ve yoksul çocuğun bayramlık kıyafet ihtiyacını karşılayabileceği gibi projeye,  “BAYRAMLIK”  yazıp 5560’a bir SMS göndererek 10TL bağışta bulunabilirler.

 

Adak, Akika, Şükür Kurban

Deniz Feneri hayırseverlerin adak, akika ve şükür kurbanlarını bu Ramazan da da keserek, ihtiyaç sahibi, dul, yetim, öksüz, fakir ve muhtaç ailelere dağıtıyor. Adak kurban bedeli: yurt içi 2.100 TL, yurt dışı 1.200 TL'dir.

 

Dünyada Ramazan

Yüzyılın iyilik hareketi yardımlarınızı bu yıl yine uzak diyarlara ulaştıracak.

Afganistan, Bangladeş, Burundi, Filistin, Karadağ, Lübnan, Makedonya, Somali, Sudan, Yemen’inde aralarında bulunduğu 30 ülkede yapılan gıda dağıtımı ve yetimlere yönelik bayram harçlığı dağıtımı kardeşlik bağlarımızı pekiştirecek.

 

Bağış Yap Vergiden Düş

Vergi mükellefi iseniz Deniz Feneri’ne yapacağınız gıda, giysi, temizlik malzemesi ve yakacak bağışlarınızı “Gıda Bankacılığı” kapsamında %100 oranında verginizden düşebilirsiniz.

 

Fitre ve Zekâtlarınızı Vermeyi Unutmayın

Gelin fitre ve zekâtlarınızı bu Ramazan ihtiyaç sahibi dul, yetim ve yoksul ailelere birlikte ulaştıralım. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl için belirlediği 40 TL’yi 5407’ye 1 SMS karşılığı bağışlayabilir.

Ayrıca Türkiye’nin bağış hattı 5560’tan da 1 SMS karşılığı 10 TL bağışlanabilir.

 

15 Ramazan Yetimler Günü İftarları

Türkiye de 12 ilde yetim çocuklarımıza dünyada ise 30 ülkede on binlerce yetime iftar vererek kardeşlik bağlarımızı güçlendireceğiz.

 

"Yardımlar Kardeşlik Bağlarımızı Pekiştiriyor"

Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Fatih Şanal da ramazan projeleriyle hem ihtiyaç sahiplerini hem de hayırseverleri mutlu ettiklerini söyledi.Her zaman olduğu gibi salgın sürecinde de yardım bekleyenleri yalnız bırakmadıklarını belirten Şanal, yurt içi ve dışında 15 bin aileye bir ay yetecek gıda kolisi dağıttıklarını ifade etti.

 

Yetim 5 bin çocuk için 175'er liralık bayram harçlığı hazırlandığını anlatan Şanal, bu çocukların dışında İdlib kırsalındaki 300 yetimin de unutulmadığını kaydetti.

 

Şanal, salgın nedeniyle iftar programlarının bu yıl düzenlenemediğini, bunun yerine sıcak yemek dağıtımı yapıldığını bildirdi. Çocukların bayramı yeni kıyafetlerle karşılamalarını sağlamak için kampanya düzenlediklerini dile getiren Şanal, yurt içi ve dışında binlerce çocuğun yüzünü güldürdüklerini söyledi. Şanal, hayırseverlerin adak, akika ve şükür kurbanlarını bu ramazanda da keserek dul, yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıttıklarını belirterek, "Yüzyılın iyilik hareketi yardımlarını bu yıl da uzak diyarlara ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz.

 

Afganistan, Bangladeş, Burundi, Filistin, Karadağ, Lübnan, Makedonya, Somali, Sudan, Yemen'in de aralarında bulunduğu 30 ülkede yapılan gıda ve yetimlere yönelik bayram harçlığı dağıtımı, kardeşlik bağlarımızı pekiştiriyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.