HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Depremin Merkez Üssünde Kurtarma Çalışmaları Başladı
15-05-2008
Depremin Merkez Üssünde Kurtarma Çalışmaları Başladı

Depremin Merkez Üssünde Kurtarma Çalışmaları Başladı

Çin'in Sichuan eyaletinde meydana gelen büyük depremin merkez üssü olan Wenchuan ilçesindeki arama-kurtarma çalışmalarının bildirildi. ...
Çin'in Sichuan eyaletinde meydana gelen büyük depremin merkez üssü olan Wenchuan ilçesindeki arama-kurtarma çalışmalarının başlatıldığı bildirildi.

Çin'in Sichuan eyaletinde meydana gelen büyük depremin merkez üssü olan Wenchuan ilçesindeki arama-kurtarma çalışmalarının başlatıldığı bildirildi. Aba Tibet ve Qiang Özerk İli'ne bağlı Wenchuan ilçesiyle yol, elektrik ve haberleşme bağlantıları, deprem nedeniyle tümüyle kesilmiş, yöredeki 100 bin vatandaş dış dünyadan kopuk durumda kalmıştı. İlçeye bağlı Yingxiu kasabasına dün 30 kişilik ilk askeri birliğin girerek 300 kişiyi kurtarmasının ardından arama-kurtarma çalışmaları başlatıldı. Bölgeye helikopterle bir askeri haberleşme ekibinin indirilmesinin ardından ilçedeki haberleşme koşulları belirli ölçüde düzeltildi. En az üç helikopterle ilçe merkezine yardım malzemeleri ulaştırıldığı, burada şu anda 800 askerin arama-kurtarma çalışmalarına katıldığı, takviye birliklerin bölgeye ilerleyişinin ise sürmekte olduğu bildirildi. Bunun yanı sıra, Çin Silahlı Polis Gücü'ne bağlı 600 kişilik bir birlik, büyük iş makineleriyle Wenchuan'a giden yolları onarıyor. Onarımın bu gece tamamlanması bekleniyor.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.