Derneğimiz Arap Birliği 1. Arap İnsani Yardım Kuruluşları Toplantısına Katıldı

14-03-2009

Deniz Feneri Derneği yurtdışı açılımları çerçevesinde İslam Dünyasındaki diğer sivil toplum kuruluşları ile geliştirilen ilişkiler ...

Deniz Feneri Derneği yurtdışı açılımları çerçevesinde İslam Dünyasındaki diğer sivil toplum kuruluşları ile geliştirilen ilişkiler meyvelerini vermeye başladı.

Deniz Feneri Derneği yurtdışı açılımları çerçevesinde İslam Dünyasındaki diğer sivil toplum kuruluşları ile geliştirilen ilişkiler meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde (3-4 Mart 2009) Katar'ın başkenti Doha'da ilki geçekleştirilen Arap İnsani Yardım Kuruluşları toplantısına Deniz Feneri Derneği de gözlemci statüsünde katılarak yeni açılımlarla ilgili görüşlerini paylaştı. Yirminin üzerinde ülkeden yüzün üzerinde katılımcısı olan toplantı sonunda bir birlik kurularak Arap İnsani Yardım Kuruluşları arasındaki işbirliğinin artırılması kararlaştırıldı. Ayrıca Arap Birliği Zirvesinde sunulmak üzere insani yardımla ilgili devletlerin yapması gereken bazı tavsiye kararlar da alındı. Toplantı sonrasında İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) İnsani Yardım Biriminden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi Atta Manan Bakhit'in de katılımıyla 2-3 Nisan 2009 tarihlerinde Libya'da yapılacak istişare toplantısının ayrıntıları da görüşüldü. Bu çerçevede Deniz Feneri Derneği'ne toplantıda sunulmak üzere STK'ların İslam Konferansı Teşkilatı'na üyelik şartnamelerinin hazırlanması görevi verildi. İstişare toplantısında alınacak kararlar, Mayıs ayında Suriye'de yapılacak dışişleri bakanları toplantısına tavsiye karar olarak sunulacak. Deniz Feneri Derneği'nin uluslararası tanınmışlığını ve güvenilirliğini bir kez daha teyit eden bu toplantıda Deniz Feneri Derneği'ni Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Altan ve Uluslararası İlişkiler Müdürümüz Mustafa Tutkun temsil ettiler.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam