Derneğimizin Gönüllüsü, Hocaların Hocası Hakka Yürüdü | Deniz Feneri Derneği
HESAP NUMARALARI
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arşiv Derneğimizin Gönüllüsü, Hocaların Hocası Hakka Yürüdü
11-12-2007
Derneğimizin Gönüllüsü, Hocaların Hocası Hakka Yürüdü

Derneğimizin Gönüllüsü, Hocaların Hocası Hakka Yürüdü

Derneğimizin yaptığı birçok çalışmaya düşünceleri ile destek veren ve birçok projemize ise bizzat katılarak gücümüzü artıran Zaim bu...
Derneğimizin yaptığı birçok çalışmaya düşünceleri ile destek veren ve birçok projemize ise bizzat katılarak gücümüzü artıran İktisat Profesörü Sabahattin Zaim Hoca bu sabah Hakk´a yürüdü.

Aralarında Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül´ün de bulunduğu birçok devlet adamı, bürokrat, akademisyen ve iktisatçıların hocası olan ve "hocaların hocası" olarak bilinen Prof. Dr. Sabahattin Zaim Hoca 81 yaşında aramızdan ayrıldı. Lenf Kanseri rahatsızlığı nedeni ile 15 gün önce ameliyat olan Zaim Hoca, rahatsızlanması üzerine tekrar hastaneye kaldırılmıştı. Hoca 10 Aralık Pazar sabah saat 04:15´te yaşamını yitirdi. Derneğimizin, 25 Haziran 2005 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği "Yoksulluk Kültürü Sempozyumu"nun "İktisadi Açıdan Yoksulluk Kültürü" oturumunun başkanlığını da yapan Prof. Dr. Sabahattin Zaim, daha sonra özellikle balkanlarda yapılan çalışmalarda "gönüllü" olarak önemli rol oynadı. Derneğimizin, Makedonya´nın İştip şehrinde 2005 Temmuz ayında gerçekleştirdiği Hamidiye Lisesi temel atma törenine katılan Sabahattin Zaim Hoca, 2006 Haziran ayında da okulun açılış kurdelesini kesmek üzere bizlerle birlikte idi. Sultan Abdulhamit Han adına yapılan ve daha sonra bakımsızlık nedeniyle yıkılan ve derneğimiz tarafından tekrar yaptırılma kararı alınan Hamidiye Medresesi´nin bölge insanının istifadesine sunulması Merhumu çok sevindirmişti. Zira Sabahattin Zaim Hoca İştip doğumlu idi ve doğduğu şehre 70 yıl aradan sonra Deniz Feneri vesilesi ile tekrar gitmişti. Bosna Hersek´in Mostar şehrinde eski kışla binasında eğitim yapmaya çalışan Cemal Biyediç Üniversitesi´ne 3 binden fazla öğrencinin eğitim göreceği modern bir bina kazandıran derneğimizin, açılış töreninde de kurdeleyi Genel Başkanımız Engin Yılmaz ve üniversite Rektörü ile birlikte Sabahattin Zaim Hocamız kesmişti. Yaşadığı müddetçe eğitim camiamıza binlerce güzel insan yetiştiren Prof. Dr. Sabahattin Zaim Hocamıza Allah´tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. 10 Aralık Pazar Deniz Feneri Dergisi´nin Ekim 2005 yılının 8. sayısında yayınlanan Sabahattin Zaim röportajını okumak için tıklayınız.
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.