Haberler

Diyarbakır Şehit Ailelerimize Ziyaret Gerçekleştirdik

03-01-2022

Deniz Feneri Derneği, vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizin hatıralarını Afrika’nın içilebilir su imkanından yoksun bölgelerinde açtığı su kuyuları ile yaşatmaya devam ediyor.

Deniz Feneri Derneği, vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizin hatıralarını Afrika’nın içilebilir su imkanından yoksun bölgelerinde açtığı su kuyuları ile yaşatmaya devam ediyor.

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü iş birliği ile sürdürdüğümüz “Bin Şehit Bin Su Kuyusu” projemiz kapsamında Diyarbakır’da ikamet eden iki şehit ailemize içerisinde şehitlerimiz adına açılan su kuyularımızın görsellerinin de bulunduğu plaket ve beratları takdim edildi.

Deniz Feneri Derneği Afet ve Saha Yönetimi Müdürü Fatih Yıldız Beyefendi, gerçekleştirilen ziyaretle alakalı duygularını şöyle ifade etti:

“Şehitlerimizin aziz hatıraları Afrika’da yaşayacak ve onların vesilesi ile açılan su kuyuları kuraklığın pençesindeki insanlara can suyu olacak. Bu duygu hem bizim için gurur hem de şehit ailelerimiz için bir esenlik kaynağı oluyor. Vesile olan bağışçılarımıza duacıyız. Bu vatan için canını feda eden şehitlerimizin hatıraları için çalışmaktan onur duyuyoruz.”

Şehit Polis Memuru Süleyman Sorkut adına Kamerun’da açılan su kuyusuna ait plaket şehidimizin annesi Remziye Sorkut’a takdim edildi.

Şehit Polis Memuru Halit Gülser adına Benin’de açılan su kuyusuna ait plaket şehidimizin babası Ömer Gülser’e takdim edildi.

Projemize yapacağınız yardımlarla ister bir su kuyusunu üstlenebilir, isterseniz bir kuyunun yapılmasına katkıda bulunabilirsiniz. Şehitlerimizin adını taşıyacak kuyularımız bağışlarınızla tamamlanacak ve onların aziz hatıraları vesilesiyle Afrika’da hayat mücadelesi veren kardeşlerimize sağlıklı ve güvenilir su kaynağı olacaktır. Yurdumuzu yaşatmak adına kahramanca can veren şehitlerimiz, kuraklığın pençesinde yaşam mücadelesi veren kardeşleri tarafından dualarla anılacaktır.

Toplam