Haberler

Diyarbakır'daki Öğrencilerimize Hediyeleri Ulaştı

23-06-2022

Deniz Feneri Derneği, Diyarbakır Dicle’deki Göze İlkokulu’nda görev yapan sınıf öğretmeni Cemal Koçyiğit’in başvurusu üzerine okuldaki öğrencilerin ihtiyaçlarını karşıladı.

Deniz Feneri Derneği, Diyarbakır Dicle’deki Göze İlkokulu’nda görev yapan sınıf öğretmeni Cemal Koçyiğit’in başvurusu üzerine okuldaki öğrencilerin ihtiyaçlarını karşıladı.

Diyarbakır’daki öğrencilerimize derste saatler konusunu öğreten Cemal Öğretmen, öğrencilerine saat hediye etmek istediğini derneğimize bildirdi. Derneğimiz, okuldaki 54 öğrenciye boyama kitabı, boya kalemi, “İyi ki Varsınız Çocuklar” hediye paketi ve kol saati hediye etti.

Deniz Feneri Derneği Afet ve Saha Operasyonları Müdürü Fatih Yıldız Beyefendi ve Göze İlkokulu Sınıf Öğretmeni Cemal Koçyiğit’in vesilesiyle hediyelerine ulaşan öğrenciler büyük bir mutluluk duydu.

Göze İlkokulu Sınıf Öğretmeni Cemal Koçyiğit çocukların hediyeleri aldığında yaşadıkları mutluluğu şu şekilde aktardı:

“Köyün kısıtlı imkanları içerisinde yaşayan öğrencilerimiz hediyelerini aldığında büyük bir sevinç duydular. Hepsinin aynı anda boya kalemlerinin olması neredeyse imkansızdı. Deniz Feneri sayesinde bu gerçek oldu. Gönderilen hediyeler kısa sürede kullanılıp bitiriliyor ancak çocuklar üzerindeki etkisi uzun yıllar sürüyor. Onlara unutamayacakları anlar yaşattığınız için Deniz Feneri ailesine teşekkür ederim. Yunus Emre’nin de dediği gibi ‘İlim bir gönle girmektir.’ Ben o paketleri çocuklara verdiğimde gözlerindeki mutluluğa şahit oldum. Çok kıymetli bir iş yapıyorsunuz.”

Sizler de “Genel Bağış” yaparak birçok çocuğun gözlerindeki gülümsemeye vesile olabilir, onların eğitim hayatına unutamayacakları katkılarda bulunabilirsiniz.

Toplam